Koszykówka: Będzie trzeci mecz Żubrów z Politechniką

koszykówka / Warszawa / Białystok 2010-03-31 21:46:39

Niestety nie udała się wyprawa białostockich koszykarz do stolicy. Żubry przegrały wyraźnie z z Tempcoldem AZS Politechniką Warszawską i między dwoma zespołami dojdzie do trzeciego spotkania.

Spotkanie od początku nie ułożyło się po myśli przyjezdnych, którzy dotrzymywali kroku gospodarzom tylko w pierwszych dziesięciu minutach. Ten okres gry zakończył się prowadzeniem Tempcoldu tylko czterema punktami, a taki wynik dawał nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Druga kwarta to dominacja gospodarzy, których przewaga po pierwszej połowie wynosiła już czternaście "oczek".

Podobnie wyglądał obraz gry po przerwie. Żubry nie nadążały za gospodarzami, którzy z każdą minutą zwiększali prowadzenie. Żaden z Białostoczan nie potrafił poderwać zespołu, którego strata po trzydziestu minutach była ogromna i właściwie nie do odrobienia. W ostatniej kwarcie Tempcold kontrolował przebig wydarzeń na parkiecie i spokojnie dowiózł wysokie zwycięstwo do końca meczu.

Trzeci, decydujący pojedynek w tej rywalizacji odbędzie się 7 kwietnia w Białymstoku.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska - Żubry Białystok 94:69 (22:18, 30:20, 22:10, 20:21) Stan rywalizacji 1:1

Żubry: Jankowiak - 13 pkt., Kulikowski - 13, Zabielski - 11, Brzozowski - 8, Marculewicz - 5, Bajer - 5, Rapucha - 4, Szczepiński - 4, Zalewski - 3, Kujawa - 3.

Tempcold: Nowakowski - 10, Kret - 0, Sulima - 9, Popiołek - 12, Exner - 4, Pamuła - 22, Wilczek - 6, Szymański - 1, Jankowski - 13, Mokros - 6, Kolowca - 11.