Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1

piłka nożna / Białystok 2010-04-01 13:49:29

Długo wyczekiwane zwycięstwo odnieśli piłkarze Jagiellonii Białystok występujący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. "Młoda Jaga" pokonała na własnym obiekcie Cracovię 2:1 (0:1).

W 29. minucie spotkania swoje indywidualne umiejętności zaprezentował Jakub Snadny, który pognał z piłką od połowy boiska, a w decydującej fazie akcji wyłożył futbolówkę Krzysztofowi Kaliciakowi, a ten umieścił ją w długim rogu bramki białostoczan. Goście zdołali utrzymać prowadzenie do przerwy.

Niespełna dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę do wyrównania doprowadził 18-letni Grzegorz Arłukowicz, który wykorzystał błąd obrońców Cracovii i silnym strzałem pokonał Martina Szwieca. W 50. minucie motorem napędowym Jagiellonii był Michał Steć, który minął dwóch rywali i wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi. "Fidzi" nie zmarnował swojej szansy i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki "Pasów".

Dariusz Bayer (trener Młodej Jagiellonii): - Już w Gliwicach były oznaki dobrej gry i tam również stworzyliśmy dużo okazji bramowych. Dzisiaj było mnóstwo sytuacji, zarówno przed przerwą, jak i po przerwie. Gdyby ten mecz skończył się 4:1 dla nas, to myślę, że Cracovia też by nie miała pretensji, chociaż cieszymy się, że wygraliśmy 2:1. Druga połowa ułożyła się dla nas idealnie, bo już pięć minut po wznowieniu gry wygrywaliśmy, ale by podwyższyć wynik zabrakło spokoju i dogrania dokładniejszej piłki przy kontrach. Dla mnie naprawdę trzy punkty nie są najważniejsze, mnie cieszy to, że drugi mecz z rzędu chłopcy zagrali fajną piłkę. Byliśmy na pewno dużo lepsi i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Oczywiście wynik zawsze robi atmosferę, dlatego bardzo się cieszę ze zwycięstwa i punktów, ale przede wszystkim z ładnej gry.

Obecnie podopieczni Dariusza Bayera plasują się na ostatniej, 16. lokacie w tabeli rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Do przedostatniej Arki białostoczanie tracą 2 punkty, jednak "żółto-czerwoni" mają przed sobą jeszcze dwa zaległe spotkania.

Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1 (0:1)
Grzegorz Arłukowicz 47', Michał Fidziukiewicz 50' - Krzysztof Kaliciak 29'.

Jagiellonia (ME): Majewski - Łosiewicz, Szóstko, Niewulis, Sulkowski - Renusz (87' Hryszko), Dołubizna, Arłukowicz, Steć (79' Świderski) - Fidziukiewicz, Maycon (90' Kurywczak).

Cracovia (ME): Szwiec - Kupiec (55' Wieczorek), Urbański, Grzesiak, Sosnowski - Baliga, Dynarek, Lempart (70' Pytel), Pieniądz (46' Tomczuk) - Snadny, Kaliciak (70' Filip).

Żółta kartka: Dynarek (Cracovia).
Sędzia: Mariusz Korzec (Warszawa).