Ekstraklasa: Kolejna wyjazdowa wygrana Jagiellonii!

piłka nożna / Kraków 2010-04-01 19:38:18

Już po raz drugi w tym sezonie Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe. Bramkę na wagę 3 punktów w spotkaniu z Cracovia Kraków zdobył w 68. minucie Remigiusz Jezierski.

Mecz zaczął się bardzo źle dla gości . Po 5. minutach gry Marcin Burkhardt powietrzny pojedynek z Wojciechem Łuczakiem okupił kontuzją nosa i po konsultacji ze sztabem medycznym musiał opuscić plac gry, a w jego miejsce na boisku pojawił się Kamil Grosicki.  W 14. minucie Alexis zagrał świetną długą piłkę do Grosickiego, ten bardzo dobrze ją opanował, ale uderzył wysoko nad bramką. Przez większą część pierwszej połowy na boisku nie działo się za wiele ciekawego. Gra piłkarzy obu drużyn była wręcz świąteczna i ograniczała się do wymian podań w środkowej części boiska.

W 33. minucie Jagiellonia po raz kolejny ostrzegła "Pasy", że przyjechała dziś po 3 punkty. Grosicki dośrodkował z lewej strony na szósty metr, a z woleja potężnie uderzył Frankowski. Na szczęście dla Cracovii strzał "Łowcy bramek" zablokował Paweł Sasin. Cztery minuty później, po dośrodkowaniu Laty z rzutu rożnego, strzał głową oddał Marokańczyk El Mehdi Sidqy, ale piłkę z linii bramkowej wybił Mierzejewski.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Ładną indywidualną akcję przeprowadził Mołdawianin Suworow, który oddał mocny strzał z około trzydziestu metrów, tuż obok bramki Sandomierskiego. W 65. minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Hermes, ale trafił wprost w Marcina Cabaja. Dwie minuty później było już 1:0 dla Jagiellonii. Po strzale Grosickiego Cabaj fatalnie odbił piłkę wprost pod nogi Jezierskiego, który z bliska umieścił ją w bramce rywali. W 80. minucie goście mieli niezłą okazję do podwyższenia wyniku. Świetną dwójkową akcję przeprowadził Norambuena z Lewczukiem, po której piłka trafiła do Grosickiego, ale strzał "Grosika" był minimalnie niecelny. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderzał Bruno. Piłka po rykoszecie trafiła na drugi metr od bramki Cabaja do Grosickiego, lecz ten niestety nie dobił jej z najbliższej odległości do bramki.

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia przesunęła się w tabeli na dziewiąte miejsce i jest coraz bliższa utrzymania w ekstraklasie. Cracovia nie powiększyła natomiast zaledwie trzypunktowej przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Odrą Wodzisław Śląski.

Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Remigiusz Jezierski [68].

Cracovia Kraków: Cabaj - Mierzejewski, Polczak, Wasiluk, Sasin - Suvorov, Baran, Goliński, Łuczak (84.Ovseannicov) - Sacha (71.Ślusarski), Matusiak.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, El Mehdi - Jezierski (78.Lewczuk), Hermes, Grzyb, Lato - Burkhardt (8.Grosicki)- Frankowski (66.Bruno).

Żólte kartki: Baran, Sasin - Sidqy

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 1500.