Jagiellonia coraz bliżej finału Pucharu Polski, Gdańsk zdobyty!

piłka nożna / Gdańsk 2010-04-06 22:04:18

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Remes Pucharu Polski Jagiellonia Białystok pokonała w Gdańsku miejscową Lechię 2:1 (2:0).

Białostoczanie prowadzenie objęli już w 6. minucie spotkania po dobrej akcji Maycona, który przebiegł z piłką połowę boiska i dograł ją do nowo pozyskanego Rafała Grzyba, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera gospodarzy. W 24. minucie swojej szansy szukał zawodnik gospodarzy Marcin Pietrowski, jednak dobrze spisał się Rafał Gikiewicz. Cztery minuty później drugą asystę w tym meczu zaliczył Maycon, który oddał futbolówkę Bruno, a ten uderzeniem z około 35 metrów pokonał Pawła Kapsę. W 38. minucie przed dobrą szansą stanął wprowadzony Igor Lewczuk, jednak zawodnik Jagiellonii uderzał niecelnie. W 41. minucie swoich sił próbował Paweł Buzała, jednak bez efektu w postaci zagrożenia bramki Gikiewicza.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Karol Piątek, jednak dobrze spisał się białostocki golkiper, który sparował piłkę na rzut rożny. W 69. minucie w polu karnym Jagiellonii padł Tomasz Dawidowski, El Mehdi Sidqy został ukarany drugą żółtą kartką, a gospodarze stanęli przed szansą zdobycia bramki kontaktowej. Intencje strzelającego Karola Piątka wyczuł Rafał Gikiewicz, a dobitka Pawła Buzały okazała się niecelna. Przed kolejną szansą na zdobycie gola zawodnicy gdańskiej Lechii stanęli w 83. minucie, Nowak podał do Buzały, a ten zamiast zdecydować się na uderzenie próbował zagrać do Dawidowskiego, jednak przytomnie zachował się Skerla, który zapobiegł utracie gola. W 90. minucie Marek Karkut ponownie podyktował rzut karny dla Lechii, zdaniem arbitra Igor Lewczuk nieprzepisowo powstrzymywał Tomasza Dawidowskiego. Uderzenie Huberta Wołąkiewicza okazało się skuteczne i pozwoliło gospodarzom zniwelować stratę do jednej bramki, która będzie najprawdobniej istotna w kontekście rewanżu.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się za nieco ponad dwa tygodnie, 21 kwietnia o godzinie 20:45 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
Hubert Wołąkiewicz 90' (k) - Rafał Grzyb 6', Bruno 28'.

Lechia: 1. Paweł Kapsa - 5. Krzysztof Bąk, 4. Sergejs Kožans, 21. Hubert Wołąkiewicz, 30. Rafał Kosznik (55', 32. Tomasz Dawidowski) - 20. Paweł Buzała, 6. Karol Piątek, 17. Marcin Pietrowski, 7. Oļegs Laizāns (68', 22. Paweł Nowak), 29. Marcin Kaczmarek - 18. Jakub Zabłocki (73', 11. Ivans Lukjanovs).

Jagiellonia: 33. Rafał Gikiewicz - 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz, 5. Andrius Skerla, 14. El Mehdi Sidqy, 7. Piotr Klepczarek (34', 4. Igor Lewczuk) - 9. Remigiusz Jezierski (74', 24. Dariusz Jarecki), 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 32. Bruno, 13. Jarosław Lato - 30. Maycon (60', 10. Kamil Grosicki).

Żółte kartki: Klepczarek, Maycon, Sidqy.
Czerwona kartka: El Mehdi Sidqy (69', Jagiellonia, za drugą żółtą).
Sędzia: Marek Karkut (Warszawa).