I liga koszykówki: Żubry spadają z ligi!

koszykówka / Białystok 2010-04-07 18:04:21

W spotkaniu decydującym o utrzymaniu w pierwszej lidze koszykówki Żubry nie wykorzystały atutu własnej hali i niespodziewanie są drugą drużyną, która spada z pierwszej ligi!

Obie ekipy grały po raz trzeci ze sobą. Dochyczasowy stan rywalizacji był remisowy, więc spotkanie rozgrywane dzisiaj było z pewnością ostatnim pojedynkiem pomiędzy tymi zespołami. Rangę meczu widać było po zawodnikach, którzy skoncentrowani, ale także spięci wyszli na parkiet.

Pierwsze minuty spotkania to obustronne badanie możliwości przeciwników. Wynik oscylował wokół remisu i żaden ze stron nie udało się odskoczyć na kilka punktów. Podobnie przebiegała także druga kwarta. Na przerwę gospodarze zeszli z jednym punktem przewagi.

Drugą połowe lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zdobyli niewielką przewagę. Żubry jednak potrafiły uporządkować grę i po trzech kwartach prowadziły trzema "oczkami". W ostatnich dziesięciu minutach nieoczekiwanie inicjatywę przejęli goście z Warszawy, którzy szybko odskoczyli od Białostoczan na bezpieczną odległość i kontrolowali mecz do ostatnich sekund. Gospodarze nie po raz pierwszy w tym sezonie nie poradzili sobie z presją i niestety nie wiadomo jak będzie wyglądala dalsza przyszłość Żubrów.

Żubry Białystok - AZS Tempcold Politechnika Warszawska 82:93 (17:18,23:21,26:24,16:30)

Żubry: Kujawa - 2, Jankowiak - 7, Kulikowski - 12, Zabielski - 15, Brzozowski - 0, Marculewicz - 1, Bajer - 14, Rapucha - 16, Szczepiński - 2, Zalewski - 13. Łotowski - 0.

AZS Tempcold: Wilczek - 13, Nowakowski - 19,  Kret - 3, Sulima - 14, Popiołek - 8, Exner - 2,  Jankowski - 9, Mokros - 15, Kolowca - 10.