Ekstraklasa: Legia lepsza od Jagiellonii

piłka nożna / Warszawa 2010-04-19 22:07:01

W meczu 24. kolejki Ekstraklasy rozegranym na stadionie Polonii Warszawa bez udziału publiczności Legia wygrała z Jagiellonią Białystok 2:1. Bramki dla podopiecznych Stefana Białasa zdobyli Tomasz Kiełbowicz z rzutu wolnego oraz Bartłomiej Grzelak. Honorowego gola dla gości strzelił Thiago Rangel.

–->GALERIA ZDJĘĆ<–-

Już od samego początku meczu zespołym przeważającym była Legia, która szybko zepchnęła gości na ich połowę. W 3. minucie Bartłomiej Grzelak dokładnie dośrodkował do Tomasza Kiełbowicza, który uderzył minimalnie obok bramki przyjezdnych.Kilka chwil później stołeczni cieszyli się z prowadzenia.  Kiełbowicz popisał się precyzyjnym strzałem lewą nogą z rzutu wolnego w prawy górny róg bramki Sandomierskiego i było 1:0 dla ekipy z Warszawy. Goście mieli wyśmietnita okazję do wyrównania w 27. minucie, gdy  arbiter podyktował rzut karny po faulu Dicksona Choto na Remigiuszu Jezierskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Tomasz Frankowski, a strzał "Łowcy bramek" zdołał obronić Ján Mucha i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Stare piłkarskie porzekadło, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą dziś sprowadziło się w stu procentach, gdyż w 34. minucie legioniści zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu Wojciecha Szali Alexis Norambuena nie zrozumiał się z partnerami z formacji obronnej i zagrał głową wprost pod nogi ustawionego w polu karnym Grzelaka, który wykorzystał sytuację sam na sam z Sandomierskim.

Na drugie 45. minut podopieczni Michała Probierza wyszli bardzo zmotywowani i to oni przejeli inicjatywę na boisku. Goście momentami wyraźnie przeważali, ale nie przełożyło się to na okazje podbramkowe. W 67. minucie Thiago Cionek zdobył kontaktową bramkę i przywrócił Żólto-czerwonym nadzieje na korzystny wynik w dzisiejszym meczu.  Piłka po rzucie rożnym wykonywanym przez Jarosława Latę spadła na głowę Brazylijczyka tuż przed bramką Jana Muchy i było już tylko 1:2. Warto podkreslić, że była to pierwsza w historii bramka Jagiellonii zdobyta w spotkaniach z Legią rozgrywanych w stolicy Polski. W doliczonym czasiegry goście mogli doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym do piłki doszedł ustawiony przed polem karnym Hermes, jednak strzelił w poprzeczkę, a sędzia Dawid Piasecki po tym uderzeniu zakończył spotkanie.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)
Bramki: Tomasz Kiełbowicz 5', Bartłomiej Grzelak 34' - Thiago Rangel Cionek 67'.

Legia: Mucha - Szala, Choto, Iwański, Grzelak, Kiełbowicz, Astiz, Szałachowski (86.Radovic), Mięciel (74.Smoliński), Rzeźniczak (68.Rybus), Jarzębowski

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, El Mehdi (74.Lewczuk) - Jezierski, Hermes, Grzyb, Lato (82.Maycon) - Bruno - Frankowski (62.Grosicki)

Żółte kartki: Dickson Choto, Bartłomiej Grzelak, Jakub Rzeźniczak - Thiago Rangel Cionek, El Mehdi Sidqy.

Sędziował: Dawid Piasecki (Opole).