IV liga: Niespodzianka w Dąbrowie Białostockiej

piłka nożna / Dąbrowa Białostocka 2010-04-21 00:00:42

W zaległym spotkaniu 15. kolejki IV ligi Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał na własnym boisku z Piastem Białystok 1:3 (1:1). Dzisiejsza porażka była dla gospodarzy pierwszą odniesioną na swoim terenie. Mimo to ich przewaga punktowa nad resztą stawki nadal jest spora.

Przypomnijmy, że mecz nie odbył się w pierwotnym terminie podczas jesieni z powodu awarii helikoptera, który musiał lądować na płycie boiska. O wygranej gości zadecydowała druga część spotkania. Do przerwy obie drużyny strzeliły po jednej bramce i wynik był nierozstrzygnięty. W drugich 45 minutach do bramki trafiali już tylko gracze Piasta, który dzięki wygranej dołączył do grona zespołów mających bezpieczną przewagę nad ekipami walczącymi o utrzymanie.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Piast Białystok 1:3 (1:1).

Bramki: samobójcza 35 - Zdzichowicz 10, 87, Jakimiuk 90.

Dąb: Paweł Bondziul - Paciorko, Kulhawik, Łabieniec, Doroszczyk - Bobowik, Sawicki, Piotr Bondziul, Boguszewski (52' Orpik) - Golak, Jabłoński (63' Dzienisik).

Piast: Krystosiak - R. Słoma, Kateusz, Barczak, Wierciński, Jakimiuk  (90' Piotrowski), P. Słoma, Zdzichowicz,  Wakulewski, Grzanka, (77'  Cichoń), Klimowicz (77' Radomski).

Żółte kartki: Wierciński, Wakulewski, Grzanka, Klimowicz (Piast).

na podst: podlaskizpn.org/ kkspiast.com