1/4 Pucharu Polski: Orzeł lepszy od Hetmana

piłka nożna / Białystok / Kolno 2010-04-21 19:22:28

W zakończonym niedawno meczu 1/4 okręgowego Pucharu Polski Orzeł Kolno pokonał Hetmana Białystok 2:0 (1:0).

W pierwszej połowie momentami lekką przewagę mieli gospodarze, ale bardziej doświadcozny zespół z Kolna tylko czekał na dogodne okazje do zdobycia gola. Hetman stworzył sobie kilka sytuacji, ale nie wykorzystali ich Osek i Jaźwiński. Zemściło się to bardzo szybko, gdyż już w 25. minucie do siatki trafił napastnik Orła Albert Rydzewski i było 1:0 dla gości.

W drugiej połowie niemający nic do stracenia zespół z Białegostoku zaczął atakować, co powodowało, że wiele razy narazilł się na kontry ekipy z Kolna. Jedno z szybkich wyjść Orła zakończyło się kolejnym golem.  Akcję wykończył Maciej Makowski, który w 63. minucie ustalił wynik spotkania na 2:0.

Hetman Białystok - Orzeł Kolno 0:2 (0:1). Bramki: Rydzewski 27, Makowski 63.

Hetman: Rynkowski - Maliszewski, Słoma, Kantor, Konończuk (46 Wiśniewski), Suchowolec, Osek, Marczuk, Jaźwiński, Kujawski (70 Hajduczenia), Hillo (75 Nestorowicz).

Orzeł: Ciulkin - Krzywda, Grala, Prokop, Lewicki, Sielawa, Sawko (80 Kostuch), Rydzewski (75 Pikuliński), Brzeziński (70 Ranik), Kiełczewski, Makowski (65 Solecki).

Cresovia Siemiatycze - Warmia Grajewo 5 maja, godz. 17.00
Dąb Dąbrowa Białostocka - Pogoń Łapy 5 maja, godz. 17.00
Tur Bielsk Podlaski - Sokół Sokółka 1:4 (rozegrany 20 marca)

Losowanie par 1/2 finału Pucharu Polski odbędzie się 6 maja o godz. 12 w siedzibie Podlaskiego ZPN.