III liga: Zwycięstwo Pogoni, Warmia poległa w Działdowie

piłka nożna / woj. podlaskie 2010-04-24 17:12:57

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki III ligi Concordia Elbląg zremisowała na własnym obiekcie z Czarnymi Olecko 2:2.

Concordia prowadzenie objęła w 41. minucie, gdy jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Graczyk. Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli Czarni, którzy po trafieniach Łukasza Tomkiewicza i Kamila Szarneckiego objęli prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem rezultat spotkania ustalił Kamil Graczyk, który po raz drugi skutecznie wykonał dzisiaj rzut karny.

W innym pojedynku pomiędzy zespołami z województwa warmińsko-mazurskiego Mrągowia Mrągowo pokonała Vęgorię Węgorzewo 4:0. W Działdowie punkty wiceliderującej Warmii Grajewo odebrał Start, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w 90. minucie meczu po strzale Sebastiana Łukaszewskiego.

Remisem 2:2 zakończyła się konfrontacja Motora Lubawa i Tura Bielsk Podlaski, natomiast Huraganowi Morąg na wyjeździe nie sprostał Promień Mońki, który przegrał z morążanami aż 0:4.

Cenne zwycięstwo zanotowała Pogoń Łapy, która w Ełku pokonała miejscowego Mazura 2:0. Liderujący Sokół bez większych problemów pokonał zajmujący ostatnią lokatę MKS Mielnik 2:0.

W jedynym niedzielnym spotkaniu Orzeł Kolno zagra przed własną publicznością z zespołem Olimpii Zambrów. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Pary 21. kolejki:

Sobota:

Concordia Elbląg - Czarni Olecko 2:2 (1:0)
Bramki: Kamil Graczyk 41' (k), 80' (k) - Łukasz Tomkiewicz 56', Kamil Szarnecki 70'.

Mrągowia Mrągowo - Vęgoria Węgorzewo 4:0 (1:0). Bramki: Łukasz Kuśnierz 35, samobójcza 61, Bartosz Dobroński 80, 86.

Motor Lubawa - Tur Bielsk Podlaski 2:2 (2:1)
Bazyli Jabłonowski 6, Jarosław Kaszuba 35 - Mateusz Jakubowski 42, Rafał Iwaniuk 62.

Huragan Morąg - Promień Mońki 4:0 (3:0)
Rafał Gagat 28', 30', Przemysław Płoszczuk 32', 87'.

Mazur Ełk - Pogoń Łapy 0:2 (0:2). Bramki: Stanisławski 25’, Jurczuk 30’.

Sokół Sokółka - MKS Mielnik 2:0 (0:0)