II liga: Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)

piłka nożna / Łowicz 2010-04-28 18:37:45

W spotkaniu zaległej 21. kolejki II ligi wschodniej Wigry Suwałki musiały uznać wyższość Pelikana Łowicz. Gospodarze po bramkach Konrada Koźmińskiego i Damiana Chmiela pokonali suwalczan 2:0 (1:0).

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 19. minucie. Dośrodkowanie Damiana Chmiela wykorzystał Konrad Koźmiński i pokonał Karola Salika. Na 2:0 w 85. minucie podwyższył rozgrywający tego dnia dobre zawody Damian Chmiel, który świetnie uderzył z 25 metrów.

Patrząc na wynik można pomyśleć, iż gospodarze mieli przewagę, którą udokumentowali dwiema bramkami i w pełni zasłużenie zdobyli trzy punkty. Było jednak zupełnie inaczej, bowiem to Wigry przeważały i kontrolowały grę, natomiast Pelikan strzelał bramki. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka mieli również pretensje do arbitra przy pierwszej bramce, ponieważ w owej sytuacji dopatrzyli się zagrania ręką.

Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)
Bramka: Konrad Koźmiński 19', Damian Chmiel 85'.

Pelikan: Sabela - Mordzakowski, Szymura, Brodecki, Gawlik - Koźmiński (69' Bolimowski), Łochowski,, Gamla, Janczarek (79' Bryk) - Zaremba (90' Sut), Chmiel.

Wigry: Salik - Statkevicius, Rogoziński, Makarewicz, Bajko, Sadowski, Danilczyk, Świerzbiński, Kowalski (68' Lauryn), Radzio (85' Pomian), Mikulenas.

Żółte kartki: Janczarek (Pelikan) - Salik, Mikulenas (Wigry).
Sędziowie: Andrzej Meler (jako główny), Maciej Daszkiewicz, Dariusz Drozd (Kujawsko-Pomorski ZPN).