Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1

piłka nożna / Białystok 2008-02-26 21:22:37

W dzisiejszym pierwszym spotkaniu 1/4 Pucharu Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała jednobramkowo z Wisłą Kraków. Jagiellonia przystąpiła do dzisiejszego spotkania w niemal najsilniejszym składzie a Wisła przyjechała bez kadrowiczów oraz zawodników, którzy narzekają na drobne kontuzje.

Z przekroju ogólnego całego spotkania nie było widać zbytniej różnicy klas poza obydwoma zespołami. Oba stworzyły sobie kilak dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Oba zespoły były również niedokładne w środkowej części boiska po których głównie miało miejsce zagrożenie dla zespołu przeciwnika. W ogólnym rozrachunku remisowy wynik spotkania jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

W pierwszej połowie spotkania, praktycznie w końcówce pierwszej połowy, to Wisła wyszła na prowadzenie po strzale Dudu. Jagiellonia wyrównała wynik spotkania w doliczonym czasie gry całego spotkania. Piłkę do bramki Wisły skierował po strzale głową Vuk Sotirovic po dośrodkowaniu Tomasza Sokołowskiego.

W lepszej sytuacji przed rewanżem jest zespół Wisły Kraków, któremu o awansu wystarczy remis bezbramkowy na własnym boisku. Mając na uwadze to, że Jagiellonia już raz przegrała w Krakowie 0-5 w minionej rundzie zasadniczej sezonu Orange Ekstraklasy to trudno mieć, obiektywnie rzecz ujmując, większe nadzieje. Jednak zespół się nie poddaje i dalej walczy. Być może ambicja i upór pozwoli na dalszy awans.

Jagiellonia: Sandomierski - Napierała, Kałużny, Wasiluk, Jarecki - Bruno, Kwiek, Falkowski, Renusz - Truszkowski - Sotirović. Rezerwowi: Banaszyński, Stankiewicz, Sobociński, Marczak, Niedziela, Sokołowski.

Wisła: Juszczyk - Baszczyński, Cleber, Kowalski, Diaz - Mączyński, Cantoro, Jirsak, Szabat - Dudu, Paulista. Rezerwowi: Cebanu, Piotr Brożek, Burliga, Smółka, Janik, Jacek.

Sędziują: Mariusz Żak (jako główny) oraz Marek Czernachowski i Sławomir Kowalewski (na liniach - wszyscy Śląski ZPN). Widzów: ok. 5 000.

Po meczu powiedzieli:

Artur Płatek (trener Jagiellonii Białystok): - W pierwszej połowie Jagiellonia była zespołem lepszym, stworzyliśmy kilka naprawdę dobrych sytuacji, aczkolwiek niewykorzystanych. W drugiej połowie ta gra się wyrównała. Jak wspomniał trener Wisły jego zespół miał bardzo dobra sytuację do zdobycia bramki, jednak wiara w to, że możemy wyrównać dodała skrzydeł mojemu zespołowi i w ostatnich minutach udało się wyrównać, po stałym fragmencie gry. Jestem z tego meczu zadowolony. Kilku młodych zawodników miało okazję się zaprezentować i uważam, że będziemy mieli z nich pociechę. Na rewanż do Krakowa na pewno pojedziemy powalczyć, a nie na jakąś przejażdżkę. Również chcemy awansować do półfinału i bardzo poważnie będziemy do tego meczu podchodzili.

Maciej Skorża (trener Wisła Kraków): - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była na pewno słabsza od drugiej. Obie drużyny miały po kilka niewykorzystanych sytuacji. W końcówce pierwszej połowy jedną okazję udało się wykorzystać Dudu i objęliśmy prowadzenie. W drugiej połowie mieliśmy zagrać bardziej szeroko, pograć troszeczkę szybciej piłką na połowie przeciwnika i to nam się momentami udawało. Było kilka fajnych akcji z przeniesieniem ciężaru gry, gdzie stwarzaliśmy zagrożenie bramce Jagiellonii. Szkoda, że byliśmy nieskuteczni, bo taka sytuacja jak miał Jirsak powinna zakończyć się bramką. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie ta ostatnia minuta. W takich okolicznościach nie powinniśmy stracić bramki, a przez to nasza długa droga do Krakowa nie będzie taka wesoła, jak się zanosiło. Za nami pierwszy mecz, za tydzień spotykamy się na rewanżu w Krakowie i będziemy chcieli awansować do półfinału.

Piotr Brożek (napastnik Wisły): - Jagiellonia gra bardzo dobrze na własnym stadionie, co potwierdziła w dzisiejszym meczu. Przyjechaliśmy tutaj bez dziewięciu podstawowych zawodników i było widać w naszej grze trochę nerwowości. W takim zestawieniu graliśmy po raz pierwszy. Obie drużyny miały swoje sytuacje i uważam, że remis 1:1 jest wynikiem zasłużonym, który przed meczem rewanżowym u nas w Krakowie jest dla nas dobrym wynikiem.

Jacek Falkowski (pomocnik Jagiellonii): - Uważam, że byliśmy dzisiaj zespołem lepszym od w Wisły przynajmniej o jedną sytuację. Stworzyliśmy ich więcej i powinniśmy ten mecz wygrać. Taka jest jednak piłka, nie chciało wpadać do bramki, ale mam nadzieję, że z Cracovią w lidze będzie już lepiej. Za tydzień mamy rewanż w Krakowie i na pewno powalczymy, będziemy nie tylko się bronić, ale również atakować, bo nic nie mamy do stracenia.

Grzegorz Sandomierski (bramkarz Jagiellonii): - Cieszę się ze swego debiutu, nie bałem się i nie przestraszyłem się Wisła, grało mi się bardzo dobrze i myślę, że mecz mogę zaliczyć do udanych. Fajnie się gra, gdy przychodzą takie mecze, w których jest trochę pracy i interwencje wychodzą. Przy straconej bramce trochę zaspałem, bo po odbiciu pierwszego strzału poszedłem za piłką i trochę się nie zrozumieliśmy z Markiem Wasilukiem.

Vuk Sotirović (napastnik Jagiellonii): - W pierwszej połowie zagraliśmy całkiem dobrze, popełniliśmy wprawdzie kilka błędów, po których Wisła nasz kontrowała, ale nie było najgorzej. Szkoda tylko, że nic nie strzeliliśmy, bo z takim zespołem jak Wisła trzeba te sytuacje wykorzystywać, a my na dodatek straciliśmy bezsensowną bramkę. W drugiej połowie było podobnie. Z mojej strony był to słaby mecz, ale całe szczęście, że w końcówce udało się zdobyć wyrównującą bramkę