Puchar Polski: Pogoń Łapy i Cresovia Siemiatycze w pófinale

piłka nożna / Dąbrowa Białostocka / Siemiatycze 2010-05-06 00:59:30

Awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski zapewniły sobie zespoły Pogoni Łapy i Cresovii Siemiatycze. Łapianie pewnie rozgromili rywala z niżej ligi, natomiast siemiatycka Cresovia zaskakująco dobrze poradziła sobie z Warmią Grajewo.

W Dąbrowie Białostockiej zdecydowanie lepiej zaprezentowała się ekipa przyjezdnych, która bez większych problemów rozprawiła się z miejscowym Dębem i wygrała 4:0 (0:0). Pogoń Łapy wszystkie bramki zdobyła w drugiej połowie, na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Łukasz Minow, a po jednym trafieniu zaliczyli Damian Piekutowski i Michał Brzozowski.

Dużo bardziej wyrównane, ale także...dłuższe widowisko obejrzeli kibice zgormadzeni na stadionie w Siemiatyczach. W 32. minucie tej konfrontacji prowadzenie dla gości dał Marcin Strzeliński, jednak Cresovia odpowiedziała już dziesięć minut później doprowadzając do wyrównania po uderzeniu Sylwestra Niewiarkowskiego.

Taki wynik utrzymał się przez końcówkę pierwszej i całą drugą połowę, a w związku z tym arbiter musiał zarządzić dogrywkę. Po pierwszych 15 minutach dogrywki dalej nic nie było wiadome. Dopiero tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę dogrywki do skutecznego ataku ruszyli gospodarze, co zaowocowało trafieniami Michała Prokopczuka i Sylwestra Niewiarkowskiego.

Wcześniej awans do 1/2 finału wojewódzkiego Pucharu Polski zapewniły sobie drużyny Orła Kolno i Sokoła Sokółka.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Pogoń Łapy 0:4 (0:0)
Łukasz Minow 46', 49', Damian Piekutowski 63', Michał Brzozowski 82'.

Cresovia Siemiatycze - Warmia Grajewo 3:1 (1:1, 1:1)
Sylwester Niewiarowski 42', 114', Michał Prokopczuk 106' - Marcin Strzeliński 32'.