IV liga: Hetman Białystok - Gryf Gródek 2:0 (0:0)

piłka nożna / Białystok 2010-05-08 13:26:11

W pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki IV ligi Hetman Białystok po mało emocjonującym spotkaniu pokonał na własnym boisku Gryf Gródek 2:0. Obie bramki dla gospodarzy padły w drugiej części spotkania, a ich autorami zostali Sebastian Kuc oraz Mateusz Marczuk.

Hetman w ostatnim czasie jest ewidentnie na fali i w konfrontacji z Gryfem był stawiany jako faworyt. Pierwsza cześć spotkania nie była zbyt emocjonująca. W 5. minucie rzut wolny z 20. metrów wykonywał Mateusz Marczuk, ale jego silne uderzenie pewnie wyłapał bramkarz zespołu gości. Później na boisku wiało nudą. Gra toczyła się w środku pola, pełno było niedokładności i strat w drugiej linii w szeregach obu zespołów. Przed przerwą zagotowało się w polu karnym Gryfa, obrońcy wybili piłkę przed pole karne, dopadł do niej Grzegorz Kujawski, ale jego strzał minął bramkę przeciwnika. W 43. minucie ekipa z Gródka po raz pierwszy poważnie zagroziła bramce Rynkowskiego. Goście egzekwowali rzut wolny z ok. 18. metrów, po którym piłka uderzona ze sporą rotacją minimalnie minęła bramkę Hetmana.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. W 47. minucie ładną akcję przeprowadzili Jaźwiński z Kucem, po której ten drugi umieścił piłkę w siatce. Po stracie gola Gryf zaczął grać odważniej i zaczął stwarzać sobie sytuacje do wyrównania. W 65. minucie po ładnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę głową uderzał jeden z napastników drużyny przyjezdnej, lecz futbolówka trafiła wprost w bramkarza "Hetmańskich". Kilka chwil potem identyczna akcja miała miejsce po przeciwległej stronie boiska, ale również wprost w golkipera drużyny przeciwnej trafił Kujawski.

Końcówka zdecydowanie należała go Gryfa, który nie mając nic do stracenia zaatakował większą liczbą graczy. Stworzył sobie trzy doskonałe okazję, ale albo w heroiczny sposób bronił Rynkowski, albo ofiarnością wykazywała się defensywa gospodarzy, która nie dała sobie wbić gola. W 87. minucie z kontrą wyszli zawodnicy Hetmana. Piłkę w pole karne otrzymał niepilnowany Konrad Osek, ale jego strzał był zbyt lekki i padł łupem bramkarza z Gródka. W ostatnich sekundach solową akcję prawą stroną boiska przeprowadził Marczuk. Zszedł z piłką do środka i silnym strzałem z linii pola karnego ustalił wynik na 2:0.

Hetman Białystok - Gryf Gródek 2:0 (0:0)

Bramki: Kuc 48, Marczuk 90.

Hetman (skład wyjściowy): Rynkowski - Konończuk, Słoma, Kantor, Maleszewski, Jaźwiński, Marczuk, Osek, Wiśniewski, Kujawski, Suchowolec