Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia - Śląsk Wrocław 0:4

piłka nożna / Białystok 2010-05-19 13:54:31

W zaległym spotkaniu 19. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wysoko przegrała na własnym obiekcie ze Śląskiem Wrocław.

O wyniku spotkania przesądziła pierwsza połowa, w której goście zaaplikowali białostoczanom cztery bramki.

Po wysokim zwycięstwie Młodej Jagiellonii z Lechią Gdańsk (5:0) wydawało się, że w kolejnym spotkaniu "żółto-czerwoni" zagrają na odpowiednim poziomie i postarają się wywalczyć punkty w meczu ze Śląskiem Wrocław. Tak się jednak nie stało, bowiem to drużyna przyjezdnych bardzo szybko przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wrocławianie prowadzenie objęli już w 8. minucie, gdy futbolówkę do własnej bramki wpakował Bartosz Sulkowski. Kolejne bramki dla Śląska padały w 18. i 25. minucie i były efektem fatalnych błędów zawodników Młodej Jagiellonii. Rezultat spotkania na 4:0 tuż przed przerwą ustalił Jędrzejowski.

- Nie wiem co można powiedzieć o takim meczu, ręce opadają. Pierwsza połowa, a zwłaszcza jej pierwsze 25 minut było tragiczne w naszym wykonaniu. Takich błędów nie powinno się popełniać nawet na treningach. W przerwie dokonaliśmy trzech zmian i w drugiej połowie obraz gry uległ zmianie, zdobyliśmy nawet bramkę, której sędzia jednak nie uznał - powiedział serwisowi Jagiellonia.pl Dariusz Bayer, trener Młodej Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:4 (0:4)
Sulkowski 8' (s), Góral 18', Menzel 25', Jędrzejowski 45'.

Jagiellonia: Czapliński - Hryszko (46' Łosiewicz), Gogol, Szóstko, Sulkowski - Murawski (25' Świderski), Arłukowicz (80' Grodzki), Gondek (46' Zapolnik), Renusz (46' Steć) - Tumicz, Fidziukiewicz.

Śląsk: Korny - Bąk, Kaśnikowski, Barski, Szuszkiewicz - Jędrzejowski, Milczarek, Ceglarz (57' Gul), Menzel, Garyga (46' Abramowicz) - Góral.