Żubry Białystok - Sportino 71-75

koszykówka / Białystok 2008-03-01 19:57:29

Niestety Żubry Białystok na własnym parkiecie uległy drużynie z Inowrocławia. Mecz odbył się w sobotę (2.01.2008) w Białymstoku na hali włókniarza. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla białostoczan. Bo to właśnie oni dominowali w pierwszych dziesięciu minutach i po tej kwarcie zapowiadało się zwycięstwo Żubrów. Niestety kolejne dwie kwarty należały już w zupełności do koszykarzy z Inowrocławia. Którzy straty z pierwszej kwarty bardzo szybko nadrobili i nie przestawali na tym i nadal punktowali gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31-33. Po przerwie wszyscy na hali mieli nadzieję że straty szybko się nadrobi i białostockie Żubry wyjdą na prowadzenie. Tak się nie stało - nasi zawodnicy nie potrafili tego skutecznie zaatakować tracąc kolejne ważne punkty i przegrywając bardzo mocno trzecią kwartę wynikiem 12-26. W przerwie trener musiał użyć mocnych słów, gdyż gra Żubrów nie była już podobna do tej z poprzednich kwart, a o sto razy lepsza! Dzięki tej poprawie udało się podgonić rywali ale niestety nie udało się wygrać.

Mispol Żubry Białystok - Sportino Inowrocław 71:75 (20:15, 11:18, 12:26, 28:16)

Punkty zdobywali:
Dla Mispol Żubry: Andrzej Misiewicz 14, Marcin Monach 13, Łukasz Wilczek 10, Tomasz Kujawa 9, Jędrzej Jankowiak 8, Marcin Krajewski 7, Piotr Brzozowski 4, Rafał Kulikowski 2, Arkadiusz Zabielski 2, Aleksy Olszewski 2, Brahima Konare 0.
Dla Sportino: Tomasz Wojdyła 16, Michał Kułyk 11, Łukasz Żytko 10, Lewis Lofton 8, Wojciech Majchrzak 8, Grzegorz Mordzak 7, Michał Gabiński 5, Sławomir Nowak 5, Michał Świderski 0.