ME: Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 3:2

piłka nożna / Bytom / Białystok 2010-05-23 21:38:20

W spotkaniu 29. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy Polonia Bytom pokonała na własnym obiekcie Jagiellonię Białystok 3:2. Obie bramki dla białostoczan zdobył Łukasz Tumicz.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla Jagiellonii, bowiem po trafieniach Łukasza Tumicza z 14. i 28. minuty "żółto-czerwoni" prowadzili już 2:0. W 39. minucie kontaktowego gola dla Polonii zdobył Jakub Świerczok, który pewnie pokonał Piotrka Czaplińskiego z jedenastu metrów.

W drugiej połowie kolejne ataki gospodarzy przyniosły efekty w postaci dwóch bramek. W 53. minucie swoje drugie trafienie w tym meczu dołożył Jakub Świerczok, a sześć minut później podopiecznych Dariusza Bayera pogrążył Grzegorz Starościak.

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 3:2 (1:2)
Jakub Świerczok 39' (k), 53', Grzegorz Starościak 59' - Łukasz Tumicz 14', 28'.

Jagiellonia (ME): Czapliński - Łosiewicz, Gogol, Szóstko, Sulkowski - Świderski (52' Hryszko), Arłukowicz (85' Owedyk), Dołubizna (79' Murawski), Steć (46' Renusz) - Tumicz, Zapolnik.