IV liga: Wissa Szczuczyn wygrała z ŁKS Łomża w... Grajewie

piłka nożna / Szczuczyn / Łomża 2010-05-26 13:47:32

W Grajewie odbył się mecz czołowych drużyn czwartej ligi walczących o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w którym szczuczyńska Wissa pokonała ŁKS Łomża 2:1. Mecz odbył się w Grajewie, bo stadion w Szczuczynie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa w meczu podwyższonego ryzyka.

Dlatego też na grajewskim stadionie były dwie karetki pogotowia, ośmiu ratowników medycznych, wóz bojowy straży pożarnej, zwiększona ochrona i sporo policji wokół stadionu. A wszystko to dla nieco ponad 100 kibiców, w tym sporej grupki z Łomży. Do tego każdy kupujący musiał okazać dokument ze zdjęciem. Na szczęście to wszystko okazało się zbyteczne, bo przed, w trakcie i po spotkaniu nie doszło do żadnych incydentów.

Sam mecz nie stał na wysokim poziomie. Oba zespoły pokazały, że czeka ich sporo pracy by zagrać w III lidze. W pierwszej połowie kibice nie oglądali zbyt wielu bramkowych akcji. Drużyny rozgrywały piłkę ale coś się działo tylko w środku boiska. Wissa pokazała, że będzie groźna w 21 minucie kiedy to Przemysław Marcinkiewicz w dobrej sytuacji na polu karnym strzela wprost w bramkarza, a dobitka Wojciecha Łapińskiego też nie trafia do bramki. Chwilę później Emil Świderski strzela z linii pola karnego, a piłkę bez kłopotów łapie Przemysław Masłowski. I to tyle z ciekawszych sytuacji w pierwszych 45 minutach gry.

Po przerwie było więcej emocji. A zaczęło się w 52 minucie. Łukasz Adamski wykonuje rzut wolny, a wolno lecącą piłkę nikt nie dotyka. Przytomnie zachował się Mateusz Laskowski i wcisnął piłkę do siatki czym sprawił wielką radość w obozie łomżan. I kiedy wszyscy spodziewali się, że to oni pociągną grę w 63 minucie padła bramka wyrównująca. Krzysztof Marcinkiewicz przedziera się prawą stroną, dośrodkowuje na pole karne, a tam przytomnie piłkę uderza obok słupka Mamadou Bandaogo. Kilkanaście minut później duże zamieszanie na polu karnym ŁKS-u po kilku rzutach rożnych. Do piłki dochodzi Łukasz Świderski i strzela obok bramkarza drugą bramkę dla szczuczynian. Tuż po wznowieniu gry szybki atak Wissy. Jednak szarżującego Wojciecha Łapińskiego przed polem karnym brutalnie fauluje Przemysław Masłowski i otrzymuje czerwoną kartkę. Od tego momentu osłabł zapał łomżan w walce o punkty, a Wissa kilka razy miała dobre okazje do podwyższenia wyniku. I tak w 86 minucie Wojciech Łapiński w idealnej sytuacji strzela obok słupka. Po chwili inny jego strzał trafia w bramkarza, a dobitki nie wykorzystuje Krzysztof Marcinkiewicz.

Po ostatnim gwizdku trudno się dziwić ogromnej radości zawodników Wissy, którzy pewnie pokonali pozostający bez porażki wiosną ŁKS Łomża. Po tym meczu nadal kilka czwartoligowych zespołów ma realne szanse na awans do III ligi.

WJ

Wissa Szczuczyn - ŁKS Łomża 2:1 (0:0).
Bramki:  Bandaogo 63, Ł. Świderski 77 - Laskowski 52.

Wissa: Sokołowski (61. Łepkowski) - D. Doliwa, Walendzik, Orłowski, A. Doliwa, K. Marcinkiewicz, E. Świderski, P. Marcinkiewicz, Piwko (61. Ł. Świderski), Łapiński, Bandaogo. Trener: Ireneusz Piwko.

ŁKS: Masłowski - Staniórski, Lis, Urban, Drągowski, Cychol (70. Trzaska), Tadaj (37. Laskowski), Bernatowicz (80. Myśliński), Adamski, Berry (46. Gałązka), Muczyński. Trener: Sławomir Kopczewski.

Żółte kartki: P. Marcinkiewicz (Wissa) - Bernatowicz, Adamski (ŁKS).

Czerwona kartka: Masłowski (ŁKS) 78 min. za faul.

Sędziowali: Adam Ignaczuk jako główny oraz Mariusz Matołka i Daniel Niemyski (Białystok).