II liga: Efektowne zwycięstwo Wigier Suwałki

piłka nożna / Suwałki 2010-06-06 18:05:01

Wigry Suwałki wygrały na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0) w meczu 33. kolejki II ligi. Gospodarze byli zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie odnieśli pewne zwycięstwo.

Pierwsza połowa była wyrównana. Najpierw lepsze wrażenie sprawiały Wigry, lecz Świt doszedł do głosu w drugim kwadransie gry. W 40. minucie jeden z graczy gości oddał bardzo groźny strzał na bramkę, lecz fenomenalna interwencja Salika uratowała podopiecznych trenera Kaczmarka od straty gola. W 42. minucie było już 1:0 dla Wigier. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził niezawodny Grażvydas Mikulenas. Litwin otrzymał doskonałe podanie od Makuszewskiego, wpadł pole karne, położył bramkarza i strzelił tuz obok interweniującego obrońcy.

W drugiej połowie gracze z Suwałk dopięli dzieła zniszczenia i zdobyli kolejne bramki. Najpierw w 62. minucie rezultat podwyższył wprowadzony dwie minuty wcześniej Sebastian Radzio. Gospodarze dominowali w drugiej połowie, czego efektem był trzecia bramka. Dobrą intuicję do zmian miał dziś opiekun biało-niebieskich, Zbigniew Kaczmarek, gdyż gola na 3:0 zdobył także wprowadzony w drugiej części gry Rafał Sadowski.

Mimo wygranej w dzisiejszym meczu Wigry definitywnie straciły szanse na awans do 2 ligi, gdyż swoje spotkanie wygrał kolejarz Stróże i obecnie strata suwalczan do drugiej lokaty wynosi 4 punkty.

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (1:0) [GALERIA ZDJĘĆ]
Bramka: 1:0 - Mikulenas 42, 2:1 - Radzio 62, 3:0 - Sadowski 81.

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkevicius, Makuszewski (79. Sadowski), Świerzbiński, Danilczyk (86. Paberżis), Kowalski, Ołowniuk (60. Radzio), Mikulenas (84. Lauryn).

Świt: Fogler - Lendzion, Reginis, Gmitrzuk, Drwęcki, Obem, Enow, Kucharczyk, Maślanka, Zjawiński (90. Zalewski), Lewicki.

Żółte kartki: Makarewicz - Kończyński

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)