II liga: Wigry Suwałki przegrały w Rzeszowie z Resovią 2:3

piłka nożna / Rzeszów / Suwałki 2010-06-09 19:00:14

W spotkaniu 34. kolejki II ligi wschodniej Wigry Suwałki przegrały w Rzeszowie z miejscową Resovią 2:3 (0:2). Suwalczanie przegrywali 3:0, jednak w końcówce zdołali uratować honor i zdobyć dwie bramki.

Gole dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka zdobywali w 78. i 90. minucie kolejno Sebastian Radzio i Przemysław Łapiński.

Już w 2. minucie strzału na bramkę Resovii próbował Daniel Ołowniuk, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Dziesięć minut później Wigry uratował Statkevicius, który wybił futbolówkę na korner w groźnej sytuacji. Suwalczanie odpowiedzieli kontratakiem, jednak Mikulenas znalazł się na pozycji spalonej. W 14. minucie błędu w defensywie dopuścili się zawodnicy Wigier co skrzętnie wykorzystał Rafał Zawiślan pokonując Karola Salika. Niespełna minutę później Salika zaskoczył...Tomasz Bajko, który zdobył bramkę samobójczą.

W kolejnych minutach podopieczni Zbigniewa Kaczmarka szukali bramki kontaktowej, jednak strzały Mikulenasa i Świerzbińskiego nie okazały się wystarczająco dobre, aby pokonać golkipera gospodarzy. Na początku drugiej połowy Wigry egzekwowały dwa rzuty wolne, jednak nie udało się ich w żaden sposób spożytkować. Kolejny cios po błędzie formacji obronnej suwalczan w 78. minucie zadał Sebastian Hajduk, który podwyższył na 3:0.

W 78. minucie piłkę w pole karne Resovii dośrodkowywał Maciej Makuszewski, a po błędzie golkipera skutecznym wykończeniem popisał się Sebastian Radzio. Przed szansami stawali także Sadowski i Mikulenas, jednak bez konkretnego zagrożenia pod bramką rywali. W 90. minucie kolejne dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Makuszewski, które wykorzystał w tym wypadku Przemysław Łapiński ustalając wynik meczu na 3:2 na korzyść Resovii.

Resovia Rzeszów - Wigry Suwałki 3:2 (2:0)
Rafał Zawiślan 14', Tomasz Bajko 15' (s), Sebastian Hajduk 68' - Sebastian Radzio 78', Przemysław Łapiński 90'.

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Łapiński, Statkievicius - Makuszewski, Danilczyk, Świerzbiński (73' Paberżis), Kowalski (46' Sadowski) - Ołowniuk (65' Radzio), Mikulenas.