AZS Białystok - Pałac Bydgoszcz 3:2

siatkówka / Białystok 2008-03-05 20:01:57

AZS Białystok w bardzo dobrym stylu wygrał z Pałacem Bydgoszcz. Nasze siatkarki zagrały trzy dobre sety które dały oczekiwaną wygraną. W grze było widać dużą poprawę w przyjęciu, lecz nadal jest problem z dokładnym rozgrywaniem piłki.

Pierwszy set dla AZS-u zaczął się bardzo dobrze. Nasze siatkarki szybciutko wyszły na 6 punktowe prowadzenie co lekko przytłumiło grę gości, którzy przyjeżdżając do Białegostoku byli pewni zwycięstwa.

Taka dominacja białostoczanek zmusiła trenera Centrostalu do wzięcia przerwy, która jak potem się okazało wiele nie pomogła bo nasze zawodniczki nadal bardzo ładnie punktowały swoje rywalki i po chwili było już 17:9. Przy tym gospodynie lekko się rozluźniły co wykorzystały bydgoszczanki nadrabiając wynik do 19-16.

Drugi set był zupełnie inny niż jego poprzednik. Gra AZS-u w niczym nie przypominała tej sprzed 10 minut. Przyjezdne bez większego trudu szybko zdobywały punkty, a białostoczanki nie potrafiły tego zatrzymać. Po nieudanym ataku Dominiki Koczorowskiej na tablicy wyświetlał się już wynik 4-9.

Taka strata nie obudziła naszych siatkarek ze snu, przez co przewaga przyjezdnych rosła z minuty na minutę. Przy wyniku 12-20 trener poprosił o kolejną przerwę, która nic nie wniosła do gry i AZS przegrał tego seta wynikiem 15-25.

Po fatalnym drugim secie mało kto wierzył że gospodynie przypomną jak się gra i zagrają jak w pierwszym secie - i tak się stało! Co prawda początek był bardzo wyrównany obie drużyny szły "łeb w łeb", lecz kiedy AZS wyszedł na prowadzenie 11-9 to nie oddał już go do końca seta.

Przy wyniku 17-15 trener Centrostalu próbował jeszcze ratować swój zespół, lecz tym razem taktyka Dariusza Luksa okazała się lepsza i ten set nasze dziewczyny wygrały do 21.

Chyba nikt nie wierzył w to co można było zobaczyć w kolejnym secie. Znowu po zmianie stron białostoczanki zapomniały jak się gra w siatkę i przerażająco szybko traciły ważne punkty. Po kilku pierwszych akcjach gospodynie przegrywały 3-8! Wyglądało to tak jakby ta połowa boiska była zaczarowana i kto na niej gra to przegrywa. Gra AZS-u wróciła na właściwy to i była dobra, podobnie jak w secie drugim.

Było pewne że tie-break będzie bardzo emocjonujący. I tak właśnie się stało - jedna i druga drużyna walczyła o każdy punkt co dało bardzo wyrównany początek, aż do wyniku 9-10, kiedy nasz siatkarki wyszły na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły tego seta wynikiem 10-15.

Warto wspomnieć, iż najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Dominika Koczorowska.

AZS Białystok - Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:17, 15:25, 25:21, 20:25, 15:10)

AZS Białystok: Wrzesińska, Szeszko, Saad, Gierak, Palczewska, Sachmacińska, Leżankina, Walawender, Hendzel, Kalinowska, Gordeeva, Koczorowska.

Pałac Bydgoszcz: Kuczyńska, Liniarska, Ściurka, Gałkina, Malinowska, Kuligowska, Wysocka, Leśniewicz, Tsekova, Naczk, Kowalkowska, Łunkiewicz.

autor: Michał Kardasz