Słoneczny Stok Białystok w II lidze!

piłka nożna / Białystok 2008-03-08 10:58:25

Białostocka drużyna futsalowa we wczorajszym dniu zapewniła sobie awans do II ligi po zwycięstwie nad Elhurtem Białystok. Mecz był bardzo zacięty z tego względu gdyż jakby wygrała drużyna Elhurtu to właśnie oni by awansowali.

Chodź obie ekipy do tego meczu podeszły lekko osłabione, to spotkanie i tak było bardzo ciekawe. Pierwsza połowa zaczęła się od groźnego strzału Wojtkielewicza. Na kolejne groźne strzały trzeba było poczekać do trzeciej minuty gdzie minimalnie mylił się Szczepanik. Koło siódmej minuty Słoneczni mieli doskonałą kolejną sytuację lecz tym razem w akcji sam na sam pudłował Pieczywek. Po wielu nie celnych strzałach pierwsza połowa kończy się remisem 0-0.

Druga połowa zaczęła się już dużo ciekawiej, gdyż w 15 sekundzie po błędzie obrońców Elhurtu Oscypiuk zdobywa gola. Po tej bramce Słoneczni zostali zepchnięciu pod własną bramkę z pod której mieli duże problemy wyjść. W 21 minucie Szczepanik dotyka ręką piłki, a sędzia gwiżdże karny który pewnie wykorzystuje Szczawiński. Minute później słupek uratował MOKS przed utratą bramki. Na minutę przed końcem Elhurt zrezygnował już w zupełności z obrony i zaczął atakować całym zespołem, lecz nic to nie dało i z końcowym gwizdkiem MOKS mógł się cieszyć II ligą.

Elhurt Elmet Budcompex Białystok 0-2 MOKS SZiB Słoneczny Stok Białystok
Bramki strzelali: Oscypiuk 15`, Szczawiński 21`k.

Elhurt: Jędruczek Norbert - Wojtkielewicz Kamil, Domalewski Karol, Tymiński Mariusz, Dzierżko Marcin, Szczepanik Rafał, Kozłowski Sebastian, Matela Artur, Janik Grzegorz

MOKS:Gieniusz Krzysztof - Jackowski Krzysztof, Gryszkiewicz Edward, Okuła Błażej, Gołdowski Dariusz, Oscypiuk Michał, Szczawiński Karol, Michalewicz Marcin, Pieczywek Grzegorz, Miczejko Janusz, Koniuch Marcin, Andzielewicz Łukasz

Żółte kartki: Gryszkiewicz - Wojtkielewicz, Dzierżko
Czerwona kartka: Szczepanik (Elhurt)
Sędziowali: Bilmin Marek, Swajda Paweł