Jagiellonia wygrywa z angielskim Leicester City aż 4:1!

piłka nożna / Murska Sobota 2010-07-14 23:49:22

Jagiellonia w dniu dzisiejszym rozegrała kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem przeciwnikiem białostockiego zespołu był angielski pierwszoligowiec, Leicester City.

Po półgodzinie gry było 1:1. Na prowadzenie Jagę wyprowadził Kamil Grosicki, strzelając bramkę w swoim stylu, czyli dryblingiem w polu karnym rywala, mijając najpierw środkowego obrońcę, następnie bramkarza i strzelając w 26. minucie spotkania do pustej bramki. Dwie minuty później wyrównał DJ Campbell. W 32. minucie ponownie Kamil Grosicki wpisał się na listę strzelców. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie.

Do 60 min. nadal Jaga prowadziła  z piątym zespołem angielskiej Championship w ubiegłym sezonie. Sześć minut później kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Tomasz Frankowski i podopieczni Michała Probierza podwyższyli wynik na 3:1.  W 73. minucie meczu rywale zmarnowali wyśmienitą okazję do zdobycia bramki kontaktowej po tym, jak Howard nie wykorzystał idealnej sytuacji po dokładnym crossowym podaniu od Johna. W końcówce spotkania zniechęceni przebiegiem spotkania gracze Leicester wyraźnie spuscli z tonu. Zupełnie na poważnie grająca zaś Jagiellonia, za przyczyną Tomasza Frankowskiego podwyższyła na minutę przed końcem czasu gry wynik na 4:1 i takim właśnie rezultatem zakończył się dzisiejszy sparing w słoweńskiej Murskiej Sobocie Jagiellonii z piątą ekipą ubiegłego sezonu Championship - Leicesterem City!

Jagiellonia:  I połowa: Sandomierski - Lewczuk, Skerla, Józefiak, Lato - Kupisz, Hermes, Bogusławski (17.B.Pawłowski), Kascelan, Maycon, Grosicki. II połowa: Gikiewicz - Norambuena, Gogol, Cionek, Klepczarek - J. Pawłowski, Grzyb, Bogusławski, Lato - Burkhardt, Frankowski.

Leicester:  I połowa: Logan - Neilson, Vitor, Parkes, Berner - Kermorgant, Verma, N'Guessan, Oakley - Fryatt, Campbell
II połowa: Weale - Zverotic, Hobbs, Morrison, Kennedy (65.Mansour) - Adams (65.John), King, Dyer (65.Schlupp), Wellens - Howard, Crncic (70.Chambers)

Bramki: 1:0 - Grosicki' 30, 1:1 - Campbell '32, 2:1 - Grosicki '35, 3:1 - Frankowski '66, 4:1 - Frankowski '89.

na podst: jagiellonia.net