Mostostal Białystok - Tur Bielsk Podlaski 92:76

koszykówka / Białystok 2008-03-08 20:55:16

Derby dla Mostostalu. Białostoccy koszykarze pokonali, inną podlaską drużynę - Tura Bielsk Podlaski, wynikiem 92-76. Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana i bardzo nudna. Spotkanie dopiero nabrało rumieńców po zmianie stron.

Mecz rozpoczął się od faulu Tura, dzięki któremu koszykarze Mostostalu zdobyli jeden punkt z rzutów osobistych. Już na początku było wiadome że spotkanie będzie wyrównane (przynajmniej do czasu), gdyż po trzech minutach gry prócz jednego zdobytego punktu przez Mostostal, żadna z drużyn nie zdobyła ani jednego punktu. Pierwsze punkty dla Tura zostały przypisane po 3,5 minutach spotkania.

W grze obu zespołów było bardzo dużo nie celnych rzutów, co odbiło się na wyniku, gdyż po pierwszych 6 minutach było tylko 7-7. Na pierwsze swoje prowadzenie w meczu bielszczanie wyszli na trzy minuty przed końcem. Na minutę przed końcem jeden z koszykarzy Tura rzucił za trzy i dzięki temu wyrównał 12-12.

W ostatniej sekundzie, dzięki rzutowi Pawła Pawłowskiego, Mostostal zakończył tą kwartę wynikiem 15-14. Po tej części spotkania najskuteczniejszym zawodnikiem z Mostostalu został Paweł Pawłowski, a z Tura - Łukasz Kuczyński.

Drugą kwartę koszykarze Tura zaczęli bardzo ostro, mianowicie po dwóch rzutach za trzy punkty wyszli na prowadzenie 17-20. I prowadzenie zdołali utrzymać do czasu rzutów osobistych Jakuba Biliniaka, który w pełni je wykorzystał i doprowadził na 22-22. Na trzy minuty przed końcem cały czas mecz był bardzo wyrównany, różnice punktowe nie były większe niż dwa punkty, a obecnie było 27-26.

Przy wyniku 29-30 trener gospodarzy został zmuszony do wzięcia czasu, który pomógł dla Mostostalu, gdyż ostatecznie ta kwarta zakończyła się wynikiem 37-34.

Druga połowa była już znacznie ciekawsza, szczególnie w wykonaniu Mostostalu, który poprawił swoją grę z pierwszej połowy i zaczął wykorzystywać akcje pod koszem, z czym był duży problem w pierwszej połowie. Tur na taką grę białostoczan nie wykonał kontrataku, a starty były co raz większe - ostatecznie wynik zatrzymał się na 92-76 dla białostoczan.