Sparingi: Gry kontrolne ŁKS-u i Orła Kolna w Łysych

piłka nożna / Łyse / Troszyn 2010-07-24 16:48:46

Trzy spotkania sparingowe rozegrał w sobotę zespół ŁKS-u Łomża. Podopieczni Mirosława Dymka wygrali z Tęczą Łyse, natomiast w dwóch spotkaniach musieli uznać wyższość rywali kolejno z Kolna i Ostrołęki.

Pierwotnie zespół ŁKS-u miał zmierzyć się z drużyną drugoligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie, jednak "Mleczni" z niewiadomych przyczyn odwołali spotkanie.

W pierwszym sobotnim sparingu Orzeł Kolno zmierzył się w "pierwszej połowie" z zespołem Tęczy Łyse. Kolnianie nie mieli kłopotów z zespołem mazowieckiej ligi okręgowej i wygrali 2:0.

Po kwadransie odpoczynku Orzeł rozpoczął drugą połowę, w której ich przeciwnikiem był ŁKS. W 3. minucie po błędzie defensywy i spóźnionej interwencji Staniórskiego zespół Orła objął prowadzenie. W 19. minucie rzut wolny dla Orła egzekwował Sawko, piłkę przed siebie odbił Masłowski, co skrzętnie wykorzystał jeden z rywali podwyższając na 2:0.

W kolejnej, trwającej również 45 minut połowie ŁKS Łomża zmierzył się z Tęczą Łyse. Po pół godzinie gry dobrym uderzeniem z woleja popisuje się Pieczywek i daje prowadzenie dla ŁKS-u. Zaledwie trzy minuty później było już 2:0 po akcji Bernatowicza, który podał do Gałązki, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Tęczy.

Następnym sprawdzianem dla ŁKS-u Łomża była kolejna gra kontrolna, która odbyła się na boisku w Troszynie. Rywalem czwartoligowca była Korona Ostrołęka.

Na początku spotkania wyróżnił się Rydzewski, po którego zagraniu w 4. minucie gola zdobył Kacprzyk. Cztery minuty później po kolejnym podaniu Rydzewskiego jeden z zawodników Korony zagrał piłkę ręką w polu karnym. Jedenastki na bramkę nie zamienił niestety Laskowski, który trafił w poprzeczkę. W 13. minucie Płatuński zagrał w pole karne, futbolówka zatrzymała się w kałuży, a jako pierwszy dopadł do niej Laskowski, który zrehabilitował się za niewykorzystaną jedenastkę podwyższając prowadzenie. W 37. minucie po błędzie doświadczonego Jacka Lisa ostrołęczanie zdobyli bramkę kontaktową.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy błąd, który zaowocował stratą bramki popełnił Kacprzyk. W 61. minucie kolejny błąd popełnił Jacek Lis, który wyłożył piłkę zawodnikowi Korony, a ten nie miał problemów z pokonaniem Myślińskiego. Siedem minut później przy biernej postawie obrońców ŁKS-u prostopadłe zagranie wykorzystuje jeden z napastników Korony i podwyższa na 4:2.

Tęcza Łyse - Orzeł Kolno 0:2 - grano 1x45 minut
Bramki: Sawko, Solecki.

Orzeł: Sokołowski, R. Krzywda, Grala, Kotlewski, Kostuch, Kiełczewski, Pisiak, Makowski, Sawko, Solecki, Brzeziński. Grali także: Gutowski, Boć, Kobus, Grabowski, Sadowski, W. Krzywda.

ŁKS Łomża - Orzeł Kolno 0:2 - grano 1x45 minut
Bramki: Makowski (dwie).

ŁKS: Masłowski - Staniórski, Tarnowski, Charyło, Pieczywek - Hryszko, Trzaska, Gałązka, Bernatowicz - Kierznowski, Szymański.

ŁKS Łomża - Tęcza Łyse 2:0 - grano 1x45 minut
Bramki: Pieczywek 30', Gałązka 33'.