ME: Jagiellonia - Górnik Zabrze 1:0

piłka nożna / Białystok 2008-03-09 19:59:26

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy piłkarze białostockiej Jagiellonii. W rozegranym dzisiaj na stadionie miejskim meczu podopieczni trenerów Dariusza Bayera i Cezarego Łaskiego pokonali 1:0 (0:0) zespół Górnika Zabrze.

Spotkanie to miało dwóch bohaterów. Pierwszym był z pewnością najmłodszy na boisku, bo zaledwie 16-letni pomocnik Grzegorz Arłukowicz, po którego strzale w 58 minucie piłka odbiła się od jednego z zawodników Górnika, po czym wpadła do bramki obok bezradnego Mirosława Kuczery i jak się okazało po ostatnim gwizdku sędziego, była to bramka na wagę trzech punktów. Drugim bohaterem był bramkarz Grzegorz Sandomierski, który fantastycznie wybronił kilka sytuacji sam na sam z zawodnikami gości.

Zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 90 minucie za drugą żółta kartkę boisko musiał opuścić Przemysław Walas.

Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

09.03.2007, Białystok: Jagiellonia Białystok (ME) – Górnik Zabrze (ME) 1:0 (0:0)

1:0 - Arłukowicz (58 min.)

Jagiellonia: Sandomierski - Ptaszyński, Stankiewicz, Sulkowski (46. Arłukowicz), Napierała - Gondek (80. Śliwa), Stachelski (62. Zaniewski), Marczak, Butkiewicz - Tumicz (46. Niedziela), Piesiecki (62. Kisiel).

Górnik: Kuczera - Gancarczyk, Krzysztoporski, Popiel, Walas - Maciejewski (46. Rucki), Furczyk, Grajek (71. Szymura), Gajewski (64. Wawrzyniak) - Ambroziak, Ruszkul.