ME: Jagiellonia Białystok wygrywa ze Śląskiem Wrocław

piłka nożna / Białystok 2010-08-09 13:08:07

W rozegranym dziś spotkaniu Młoda Jagiellonia pokonała na własnym stadionie drużynę Śląska Wrocław 4:1 (1:0).

Już od pierwszych minut spotkanie dobrze ułożyło się dla podopiecznych trenera Mariusza Rumaka. W 7. minucie po wymianie kilku podań w polu karnym sfaulowany został Kamil Zapolnik. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Grzegorz Arłukowicz. Drużyna Śląska w pierwszej połowie atakowała niemrawo i żółto-czerwoni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie gry piłkarze Jagiellonii dobrze radzili sobie do 65. minuty, kiedy to po rzucie wolnym goście doprowadzili do wyrównania. Dziesięc minut póżniej białostoczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Piłka wybita przez śląskich obrońców spadła na 21 metr, gdzie czekał już na nią Igor Lewczuk, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. W 86. minucie było już 3:1 dla Jagiellonii. Do wybitej piłki doszedł Mariusz Gogol i prostopadłym podaniem uruchomił Kowalewskiego. Zawodnikowi Jagi w sytuacji sam na sam nie pozostało nic innego jak zdobyć gola.

Zawodnicy Śląska Wrocław mogli zmniejszyć rozmiary porażki. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Łukasza Bogusławskiego arbiter wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Dawid Abramowicz, ale jego techniczny strzał zdołał obronić Jakub Słowik. Zamiast bramki kontaktowej goście otrzymali kolejny cios. W 89. minucie prawą stroną akcje przeprowadził Igor Lewczuk po czym idealnie dośrodkował na głowę Jana Pawłowskiego, który skierował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania.

Jagiellonia Białystok (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 4:1 (1:0).
Arłukowicz 7 (k), Lewczuk 75, Kowalewski 85, J. Pawłowski 89 - Michalski 65.

Jagiellonia Białystok ME: Słowik - Lewczuk, Gogol, Józefiak, Zawadzki, Murawski (46. Bogusławski), Dołubizna, Arłukowicz (74. Kowalewski), Steć (46. Maycon), J. Pawłowski (90. Malinowski), Zapolnik (90. Łosiewicz).

Śląsk Wrocław ME: Misiewicz - Bąk, Nowiński, Menzel, Szuszkiewicz, Garyga (89. Nowak), Michalski, Milczarek, Abramowicz, Miazgowski  (83. Mazepa), Więzik.

Sędziował: Krzysztof Jakubik

Widzów: ok. 150