Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok ograła GKS Bełchatów

piłka nożna / Białystok 2010-08-14 16:51:05

Jagiellonia Białystok pokonała GKS Bełchatów 3:1 (2:1) w drugiej kolejce Ekstraklasy. Spotkanie rozgrywane było przy 36 stopniowym upale, który lepiej znieśli gospodarze.

Już w 20. minucie Jaga objęła prowadzenie. Indywidualną akcję przeprowadził Tomasz Kupisz, który przepuścił piłkę między nogami Grzegorza Fonfary, by po chwili zostać sfaulowanym w polu karnym przez Grzegorza Barana. Podyktowany przez sędziego rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Frankowski.

Piłkarze GKS-u mieli kilka minut później szansę na wyrównanie, ale Janusz Gol zmarnował okazję nie trafiając w światło bramki z małej odległości. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na graczach z Bełchatowa w 30. minucie. Szarżujący prawym skrzydłem Kamil Grosicki wstrzelił w pole karne futbolówkę do której dopadł „Franek” i pewnym uderzeniem pokonał Łukasza Sapelę.

Osiem minut później gola kontaktowego dla drużyny gości zdobył były reprezentant Polski Marcin Żewłakow. Po dalekim wyrzucie z autu Małkowskiego piłki nie sięgnął Andrius Skerla i „Żewłak” umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego.

W drugiej odsłonie gry piłkarze GKS-u ruszyli do ataku, ale żółto-czerwoni mądrze rozbijali akcje gości. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu wynik spotkania ustalił Maciej Makuszewski. Młody zawodnik otrzymał znakomite podanie od Alexisa Norambueny, z łatwością uwolnił się spod opieki Jacka Popka, i mocnym strzałem pokonał Sapelę. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Tomasz Frankowski, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji w końcówce meczu.

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 3:1 (2:0) - [GALERIA ZDJĘĆ]
Tomasz Frankowski 20 (k), 30, Maciej Makuszewski 76 - Marcin Żewłakow 38.

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 13. Jarosław Lato - 10. Kamil Grosicki, 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb (57, 3. Mladen Kašćelan), 23. Marcin Burkhardt (61, 20. Maciej Makuszewski), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (90, 18. Bartłomiej Pawłowski).

GKS Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 22. Grzegorz Fonfara, 27. Zlatko Tanevski, 14. Mate Lacić, 4. Jacek Popek - 23. Tomasz Wróbel (60, 99. Marcus Vinícius), 3. Grzegorz Baran, 5. Janusz Gol (46, 10. Mateusz Cetnarski), 19. Kamil Poźniak, 8. Maciej Małkowski - 21. Marcin Żewłakow (66, 17. Grzegorz Kuświk).

Żółta kartka: Norambuena Ruz (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 5200.