Mistrzostwa Świata w kajakarstwie: Białystok z medalami

sporty wodne / Poznań / Białystok 2010-08-22 13:54:42

Sandra Pawełczak zdobyła w niedzielę brązowy medal mistrzostw świata. Kajakarka Dojlid Białystok trzecie miejsce wywalczyła płynąc w olimpijskiej konkurencji K4 na 500 metrów. Popołudniu na najniższym stopniu podium stanął też kanadyjkarz z Białegostoku Paweł Skowroński.

Polska czwórka (Pawłeczak, Aneta Konieczna - Posnania, Karolina Naja - AZS AWF Gorzów Wielkopolski, Magdalena Krukowska - Kopernik Bydgoszcz) miała spore problemy z awansem do niedzielnego finału. W eliminacjach nasza osada zajęła drugie miejsce i o zakwalifikowanie się do finału musiała walczyć w półfinale. W nim Polki zajęły trzecia pozycję, czyli ostatnią uprawniającą do późniejszej walki o medale. W finale Pawełczak wraz z koleżankami spisała się dużo lepiej i stoczyły zacięty bój o brązowy medal. Polki czwarte na mecie Hiszpanki wyprzedziły dosłownie o centymetry. Złoto zdobyły bezkonkurencyjne Węgierki, a za nimi linię mety minęły Niemki.

Na mistrzostwach rozgrywanych w Poznaniu Pawełczak pływała też w dwójce na 1000 metrów wraz z Krukowską. W tej konkurencji Polki zajęły czwartą pozycję.

Natomiast Skowroński po brąz sięgnął płynąc w dwójce na 200 metrów wraz z Pawłem Baraszkiewiczem. Polacy przegrali tylko z Litwinami i Rosjanami. Ponadto kanadyjkarz Dojlid na mistrzostwach zajął też szóste miejsce w dwójce na 1000 metrów z Marcinem Grzybowskim (Posnania).

źródło: Gazeta Wyborcza