Ekstraklasa: Kolejne zwycięstwo Jagiellonii Białystok!

piłka nożna / Gdańsk / Białystok 2010-08-22 19:36:23

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1 (1:1) w meczu 3. kolejki Ekstraklasy. Gola dla Lechii zdobył Paweł Nowak. Na listę strzelców w ekipie z Białegostoku wpisali się Tomasz Kupisz i Andius Skerla.

Początek spotkania był dość wyrównany i nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Pierwszą groźną okazję stworzyła jednak Jaga. Mladen Kascelan precyzyjnym podaniem wypuścił Kamila Grosickiego, który wyprzedził obrońców Lechii i zagrał wzdłuż bramki, gdzie do piłki doszedł Marcin Burkhardt, lecz strzelił zbyt słabo. W 25. minucie bramkę zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne białostoczan Nowak sprytnym strzałem pokonał Sandomierskiego i było 1:0 dla gdańszczan. Jagiellonia dobrze grała przez pierwsze 20. minut, jednak pięć minut pressingu Lechii wystarczyło gospodarzom na zdobycie prowadzenia i przejęcia inicjatywy na boisku. W 34. minucie bardzo ładny strzał oddał Lukjanovs i tylko fantastyczna interwencja Sandomierskiego uratowała Jagę przed stratą kolejnego gola. Goście zdołali doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. Bardzo silne uderzenie w okienko bramki oddał Tomasz Kupisz i Kapsa w 42. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Tuż przed przerwą nad Gdańskiem rozszalała się gwałtowna burza, dlatego przerwa w meczu pomiędzy obiema połowami trwała o wiele dłużej, niż regulaminowe 15 minut. Po decyzji delegata PZPN spotkanie zostało wznowione, mimo że boisko raczej nadawało się do gry w piłkę… wodną.

Druga połowa była jednym słowem parodią futbolu. Na murawie zalegały ogromne kałuże, a piłkarze „prześcigali się” w kiksach i niecelnych zagraniach. Przez większą część drugiej połowy na boisku rządził przypadek i sytuacji bramowych było jak na lekarstwo. Dopiero w ostatnim kwadransie gra zrobiła się ciekawsza, gdy poprawiły się warunki pogodowe. W 81. minucie świetną okazję sam na sam zmarnował Burchardt i po interwencji Kapsy żółto-czerwoni wywalczyli rzut rożny. „Bury” dośrodkował piłkę z narożnika boiska do Kupisza, a ten posłał ostrą piłkę w pole karne, gdzie Skerla tylko dostawił nogę i dał prowadzenie dla Jagiellonii. W ostatnich minutach meczu Lechia bombardowała bramkę Jagi, ale obrońcy xablokowali kilka bardzo groźnych strzałów gospodarzy i ostatecznie Jagiellonia zdobyła w Gdańsku trzy punkty i nadal jest wiceliderem Ekstraklasy!

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 - Nowak 25, 1:1 -Kupisz 41, 1:2 - Skerla 82.

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Żółte kartki:  Kozans, Andriuskevicius, Nowak, Deleu - Kascelan, Norambuena, Cionek, Sandomierski, Trytko

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Kozans, Andriuskevicius - Nowak (84' Bajić), Surma, Pietrowski - Szuprytowski (67' Wiśniewski), Lukjanovs, Buzała (70' Dawidowski).

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Lato - Kupisz, Kascelan, Hermes, Grosicki (71` Makuszewski) - Burkhardt - Frankowski (Trytko)