Młoda Ekstraklasa: Pierwsza porażka Jagiellonii Białystok

piłka nożna / Wronki / Białystok 2010-08-30 14:24:59

Po trzech zwycięstwach z rzędu w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok musiała przełknąć gorycz porażki. Białostoczanie przegrali we Wronkach z Lechem Poznań 0:2 (0:0).

Pod bramką "żółto-czerwonych" było groźnie już w 9. minucie, gdy w ogromnym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Kamiński, jednak strzał defensora Lecha przeleciał nad poprzeczką białostockiej bramki. Siedem minut później nikt nie przeciął groźnego dośrodkowania Marynowicza, które przeleciało minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Słowika.

Chwilę później groźnie na bramkę Lecha uderzał z dystansu Arłukowicz, jednak dobrze interweniował Bieszczad. W 22. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Zapolnik, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane. W 42. minucie w pole karne "Kolejorza" dośrodkowywał Murawski, a zbyt lekko na bramkę rywali uderzał Pawłowski.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Lecha, którzy tuż po gwizdku wyszli na prowadzenie. Odważnie w pole karne Jagiellonii wszedł Kamil Drygas i dokładnym płaskim uderzeniem pokonał golkipera gości. W 55. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo groźny kontratak. Bereszyński minął jednego z obrońców "Jagi" i uderzył na bramkę, jednak dobrze spisał się Słowik.

Jagiellonię stać było jedynie na groźne uderzenie z rzutu wolnego, którego wykonawcą był Arłukowicz. W 66. minucie dośrodkowanie Bereszyńskiego spożytkował Adam Gajda, który umieścił futbolówkę w siatce białostoczan i podwyższył na 2:0. Szans na podwyższenie rezultatu próbowali jeszcze Możdżeń i Kamiński, jednak bez wymiernych efektów.

- Wynik odzwierciedla boiskowe wydarzenia. W drugiej połowie Lech przejął inicjatywę i zakończyło się to dla nas stratą dwóch goli. Chłopcy do tej porażki podeszli bardzo emocjonalnie i musiałem im troszkę ostudzić głowy. Trzeba teraz wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Cieszy, że tworzymy zespół - powiedział na łamach oficjalnej witryny Jagiellonii Białystok trener Mariusz Rumak.

W 5. kolejce podopieczni Mariusza Rumaka zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków. Po czterech spotkaniach białostoczanie z 9 punktami zajmują trzecią lokatę. "Żółto-czerwonych" wyprzedzają jedynie Legia Warszawa i dzisiejszy rywal Lech Poznań.

Młoda Ekstraklasa: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
Kamil Drygas 46', Adam Gajda 66'.

Lech: Bieszczad - Gajda, Ankudowicz, Kamiński, Marynowicz - Golla, Drygas (63' Drewniak) - Bereszyński (77' Olejniczak), Możdżeń, Wolkiewicz - Jurga (90' Olszak).

Jagiellonia: Słowik - Murawski, Gogol (80' Soczyński), Józefiak, Hus - Dołubizna, Bogusławski - Zapolnik (46' Steć), Arłukowicz, Maycon (21' Sulkowski) - Pawłowski (58' Zawadzki).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Ankudowicz (Lech) - Arłukowicz (Jagiellonia).