Baraże o II ligę SKK Siedlce - Klimart Juvenia Białystok 69:64

koszykówka / Siedlce 2008-03-12 22:49:22

W pierwszym meczu barażowm o awans do II ligi koszykówki mężczyzn zwycięzca podlaskiej III ligi Klimart przegrał w Siedlcach z drużyną SKK, jednak mała strata punktowa zapowiada ciekawy rewanż. Awans pozostaje sprawą otwartą .

Mecz ćwierćfinałowy baraży o awans do II ligi lepiej rozpoczeli koszykarze ze stolicy Podlasia. Wygrywając pierwszą kwartę 18:10. Przewaga jaką uzyskali nieco uśpiła ich czujność, natomiast zawodnicy SKK odrabiali straty. Poprawili skuteczność rzutów, także rozgrywane ataki nabrały szybszego tempa. Do przerwy wynik był bliski remisu.

Trzecia kwarta to dalsza dobra gra koszykarzy z Siedlec, którzy pod koniec tej części gry osiągneli aż 11 punktów przewagi. W kolejnej odsłonie meczu, białostoccy koszykarze bronili "strefą" z którą nie radzili sobie koszykarze SKK. Na trzy minuty przed końcem były wynik 58:57 dla Klimartu, jednak zaciętą końcówkę, dwoma rzutami za 3 pkt, na swoją korzyść roztrzygneli zawodnicy SKK Siedlce.

Różnica pięciu punktów, jest możliwa do odrobienia, zwłaszcza że rewanż odbędzie sie na parkiecie Klimartu Juvenii.