Kadra: Kamił Grosicki zagrał piętnaście minut

piłka nożna / Kraków / Białystok 2010-09-07 23:56:54

Napastnik Jagiellonii, Kamil Grosicki wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Australią. Biało-czerwoni przegrali spotkanie 1:2, a "Grosik" na boisku przebywał przez ostatni kwadrans.

We wtorek na stadionie krakowskiej Wisły obie drużyny pokazały kawał dobrej piłki. Stroną dominującą byli Polacy, jednak po raz kolejny nie potrafili odnieść zwycięstwa. Nawet nie było im dane zremisować z drużyną Holgera Osiecka.

Pechowa okazała się 13. minuta spotkania. Brett Holman z łatwością zwiódł Michała Żewłakowa i płaskim strzałem pokonał bezradnego Przemysława Tytonia.

Riposta biało-czerwonych była natychmiastowa. Sebastian Boenisch idealanie podał do Roberta Lewandowskiego, który sprytnym strzałem doprowadził do remisu.

W 26. minucie Michał Żewłakow sfaulował Richarda Garcię w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Luke Wilkshire. Chwilę potem zespół Franciszka Smudy miał idealną okazję do wyrównania. W szesnastce Jonathan McKain powalił Jakuba Błaszczykowskiego i chorwacki arbiter gwizdnął drugi rzut karny w meczu. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Robert Lewandowski i uderzył na tyle anemicznie, że bramkarz Kangurów odbił piłkę do boku.

W drugiej połowie miażdżącą przewagę posiadali gospodarze, jednak nie grzeszyli skutecznością. Na ostatnie 15 minut pojawił się Grosicki, który zmienił Sławomira Peszkę. "Grosik" dwa razy próbował pokonać Adama Federiciego. Za pierwszym razem uderzył nad poprzeczką, a za kolejnym jego strzał po rykoszecie z olbrzymim trudem odbił bramkarz Australii.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział bramkarz Jagiellonii, Grzegorz Sandomierski.

Polska - Australia 1:2 (1:2)
R. Lewandowski 18 - Holman 13, Wilkshire 26 (k).

W 34. minucie Robet Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego (Adam Federici obronił).

Polska: Tytoń - Piszczek, Wojtkowiak, Żewłakow, Boenisch - Błaszczykowski, Pietrasiak (70. Smolarek), Murawski, Peszko (75. Grosicki) - Jeleń (83. Iwański), R. Lewandowski.

Australia: Federici - Wilkshire, Neill, McKain, Carney - Garcia, Valeri (56. Culina), Jedinak, Cahill (76. Vidošić), Holman (30. Emerton) - McDonald (81. Burns).

Żółte kartki: Żewłakow, Murawski (Polska), McKain, Garcia, Emerton (Australia).

Czerwona kartka: Brett Emerton (Australia, 71. minuta, za drugą żółtą).

Sędziował: Ivan Bebek (Chorwacja).

Widzów: 16.000.

źródło: jagiellonia.pl