III liga: Szczuczyńska Wissa przegrywa u siebie

piłka nożna / Szczuczyn 2010-09-11 19:39:58

W sobotnie popołudnie w trzecioligowym meczu w Szczuczynie zmierzyli się dwaj beniaminkowie i sąsiedzi w tabeli. Miejscowa Wissa podejmowała MKS Korsze. I niestety straciła u siebie bardzo cenne trzy punkty ulegając rywalowi 0:1.

Początek meczu nie wskazywał, że gospodarze przegrają. Już w 4 minucie Ireneusz Piwko podaje piłkę Wojciechowi Łapińskiemu, który mija obrońcę i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jednak nie zdołał go pokonać. Później kilka razy napastnicy Wissy mają okazję do zdobycia bramki. Zabrakło jednak tego decydującego i skutecznego uderzenia. A jak się nie strzela, to się często traci.

W 19 minucie kontra gości. Paweł Sawicki zagrywa z lewej strony na pole karne. Tam celnym strzałem popisał się Piotr Sawicki i zdobywa bramkę. Od tego momentu Korsze uzyskały sporą przewagę, a gospodarze jakby opadli z sił. W 29 minucie strzał głową Piotra Kozłowskiego świetnie broni Paweł Rudnev. Ten sam zawodnik kilka minut później trafia w słupek. Tuż przed końcem pierwszej połowy Łapiński strzela z kilku metrów wprost w bramkarza, który wybija piłkę do której jednak nie dochodzi żaden napastnik miejscowych.
Po przerwie Wissa rzuciła się do ataku i ładnym uderzeniem popisał się Andrzej Doliwa. Jednak na posterunku był bramkarz. W odpowiedzi atak gości i niecodzienna sytuacja. Przed pustą bramką znalazł się Wojciech Mikołajczyk i strzela obok słupka.

Od tej chwili goście jakby odpuścili, a gospodarze atakowali. Co z tego kiedy nie mieli odpowiednio ustawionych celowników, a do tego pod bramką MKS – u popełniali szkolne błędy. Przykładem strzały Łapińskiego czy próby strzałów Krzysztofa i Przemysława Marcinkiewicza. Goście mieli jedną okazję do podwyższenia wyniku w 84 minucie. Jednak strzał Piotra Sawickiego pewnie broni Rudnev. W 92 minucie czerwoną kartkę dostał zawodnik gości Paweł Sawicki, a w ostatnich sekundach meczu Ireneusz Piwko strzela z wolnego wysoko nad bramką. To sprawiło, że piłkarze Wissy schodzili z boiska ze smutnymi minami.

WJ

Wissa Szczuczyn - MKS Korsze 0:1 (0:1).
Bramka: Piotr Sawicki 19.

Wissa: Rudnev - Łapiński (68 Jakubczyk), A. Doliwa, D. Doliwa, Walendziak (46 P. Marcinkiewicz), K. Marcinkiewicz, Piwko, Kuchynski (46 Makarau), Modzelewski (56 Danowski), Pieczywek, Orłowski.

Korsze: Krupinujć - Branicki, Fedczek, D. Sawicki, Solecki, Piwiszkis, Paweł Sawicki, Mikołajczyk (65 Jakubczyk), Romanowski, Kozłowski, Piotr Sawicki (92 Szłabka).

Żółte kartki: D. Sawicki, Kozłowski, Paweł Sawicki (Korsze).

Czerwona kartka: Paweł Sawicki (Korsze, 92 za drugą żółtą).

Sędziowali: Monika Plona - Herbst jako główna oraz Wojciech Pawlicz i Przemysław Sarosiek (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).