OE: Jagiellonia vs Zagłębie Sosnowiec 2:1

piłka nożna / Białystok 2008-03-15 17:58:30

Jagiellonia odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Po bardzo zaciętym spotkaniu piłkarze Artura Płatka pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1 i zdobyli jakże cenne 3 punkty, które przybliżają ich do utrzymania w lidze .

Od początku spotkania Jagiellonia starała się narzucić swoje tempo gry. Piłka częściej znajdowała się na połowie gości. W szóstej minucie spotkania pierwszą groźną akcję przeprowadziło Zagłębie, w której Małecki w idealnej sytuacji, fatalnie spudłował będąc sam przed naszą bramką.

Później gra ograniczyła się do walki w środku pola, a strzały oddawane przez graczy obydwu zespołów były bardzo niecelne. W 18 minucie spotkania Jacek Markiewicz strzelił bramkę, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną i nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Nie zniechęciło to białostoczan, którzy ciągle nacierali na bramkę gości. Jednak dośrodkowania Jareckiego oraz strzały Markiewicza i Kwieka nie sprawiały większego zagrożenia.

Goście ograniczali się do gry z kontry.

Często groźnie szarżował Patryk Małecki, lecz ataki przyjezdnych kapitalnie zatrzymywał Kałużny. W 38 minucie Aleksander Kwiek widząc, że akcje z ataku pozycyjnego przynoszą mały skutek, postanowił z 25 metrów strzelić na bramkę rywali. Przymierzył fantastycznie w samo okienko i Jagiellonia cieszyła się z objęcia prowadzenia. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo tylko 4 minuty. Zagłębie wyprowadziło kontratak - Pach oszukał naszych obrońców, dograł piłkę do Komorowskiego, który ubiegł Sandomierskiego. Jagiellonia chciała za wszelką cenę prowadzić do przerwy, jednak na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy w idealnej sytuacji Sobociński trafił w słupek.

W pierwszej połowie tego meczu, Jagiellonia miała przewagę, jednak zmarnowała sporo dogodnych sytuacji, zaś Zagłębie przeprowadziło tylko dwa groźne ataki.

Deszcz ze śniegiem

Na początku drugiej odsłony meczu, nad stadionem przy ul Słonecznej przeszła rzęsista ulewa, która przekształciła się w spore opady śniegu. Goście już w 46 minucie pokazali, że przyjechali do Białegostoku z myślą o 3 punktach, lecz Bednar na szczęście dla sympatyków Jagi, minimalnie chybił z rzutu wolnego. Fatalne warunki pogodowe nie przeszkodziły gospodarzom w przeprowadzeniu fantastycznej kontry w 49 minucie. Mariusz Dzienis wyprowadził szybką kontrę Jagi, przebiegł kilkanaście metrów prawą stroną boiska, podał do Sobocińskiego, a ten wyprowadził Żółto-Czerwonych ponownie na prowadzenie. Goście wzięli się za odrabianie strat, ale w bramce gospodarzy pewnie interweniował Sandomierski.

W 65 minucie na placu gry pojawił się Rafał Bałecki, który jeszcze w rundzie jesiennej występował w barwach Jagiellonii. 7 minut później groźnej kontuzji nabawił się jeden z naszych najlepszych obrońców - Łukasz Nawotczyński. Uraz okazał się na tyle poważny, że popularny „Biały” nie był w stanie kontynuować spotkania i został zmieniony przez Mariusza Marczaka. Chwilę później błąd przy swojej interwencji popełnił bramkarz Zagłębia - Adam Bensz, jednak Vuk Sotirović, nie potrafił z tego skorzystać i za lekko uderzył głową w kierunku bramki gości.

W ostatnich 10 minutach Jagiellonia była głęboko cofnięta na swojej połowie, oddając wyraźnie inicjatywę drużynie z Sosnowca. W 82 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Pach, jednak piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką i wylądowała za linią końcową boiska. W samej końcówce meczu idealną sytuację w polu karnym miał Sotirović, jednak oddając strzał z kilku metrów przerzucił piłkę ponad bramką.

Jagiellonia Białystok wygrała, choć trzeba szczerze przyznać, że gra gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia. Sporo niedokładności i nerwowości w zagraniach w środku pola „Żółto- Czerwoni” starali się nadrabiać walecznością. Teraz, zgodnie z wyliczeniami trenera naszego zespołu Artura Płatka, do utrzymania brakuje Jadze już tylko trzech punktów.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Aleksander Kwiek [38], 1:1 - Marcin Komorowski [42], 2:1 - Remigiusz Sobociński [49].

Żółte kartki: Jagiellonia Białystok: Dariusz Łatka, Marek Wasiluk. Zagłębie Sosnowiec: Tomasz Szatan, Tomasz Ciesielski, Marcin Folc, Vladimir Bednar, Marcin Komorowski, Rafał Bałecki.

Sędzia: Adam Kajzer (Rzeszów). Widzów 5 000.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Dariusz Łatka, Łukasz Nawotczyński (76. Mariusz Marczak), Radosław Kałużny, Marek Wasiluk - Mariusz Dzienis, Jacek Markiewicz, Jacek Falkowski, Dariusz Jarecki - Aleksander Kwiek (63. Vuk Sotirović), Remigiusz Sobociński (88. Tomasz Sokołowski).

Zagłębie Sosnowiec: Adam Bensz - Tomasz Łuczywek, Tomasz Ciesielski, Adrian Marek, Marcin Komorowski - Dawid Skrzypek (60. Bartłomiej Chwalibogowski), Tomasz Szatan (71. Sebastian Olszar), Sławomir Pach, Vladimir Bednar - Marcin Folc (65. Rafał Bałecki), Patryk Małecki.