A klasa: Porażka BKS Jagiellonii, nowym liderem KS UM Krynki

piłka nożna / woj. podlaskie 2010-09-19 13:08:46

Za nami 8. kolejka A klasy. Poniżej prezentujemy wniki.

Nowym liderem A klasy została drużyna KS UM Krynki, która wygrała w sobotę z GKS-em Kleosin 5:2 (0:1). Stało się tak również dlatego, że BKS Jagiellonia przegrała w Gibach. Podopieczni trenera Michała Pieślaka zastopowali drużynę z Białegostoku i sami są na pozycji wicelidera ustępując Krynkom gorszym bilansem bramkowym.

Grad bramek obejrzeli kibice w sobotę w Śniadowie, gdzie miejscowy KS rozgromił Rospudę Filipów 8:0 (2:0). Ciekawie było również w Czyżewie. Drużyna gospodarzy wygrała po zaciętym meczu z Pionierem Brańsk 3:2 (1:0). Pierwszy remis w tym sezonie zanotowała Biebrza Goniądz. Podopieczni trenera Henryka Kościucha podzielili się punktami ze Skrą Wizna.

Pary 8. kolejki A klasy:

18 września

KS Śniadowo - Rospuda Filipów 8:0 (2:0).
Brzozowski 33, M. Piechowski 39, 46, Wszeborowski 58, Ł. Piechowski 60, Szabłowski 66, samobójcza 72, Wądołowski 90.

Iskra Narew - Krokus Dobrzyniówka 6:2 (4:2).
Karpiuk 8, 48, Kucharski 10, Augustynowicz 30, Kidrycki 38, Wasilewski 65 - Pyczot 15, Wesołowski 42.

GKS Kleosin - KS UM Krynki 2:5 (1:0).
Jaszczołt 11, Kamiński 48 - Szymanowicz 60, 79, 88, K. Tumiel 70, Stefanowicz 77.

19 września

Biebrza Goniądz - Skra Wizna 0:0

Konar Kora Korycin - Tur II Bielsk Podlaski 2:3 (0:2).
E. Lech 55, Sz. Lech 85 - Olszewski 16, Pradyszczuk 25, Chilimoniuk 75.

Orlęta Czyżew - Pionier Brańsk 3:2 (1:0).
Sawicki 19, Dryglas 75, Rosiński 82 - Topczewski 50, Ł. Czyż 55.

Victoria Jedwabne - KS Miastkowo 1:1 (0:0).
Lipiński 88 - Kaczyński 55.

Gieret Giby - BKS Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0).

188.146.136.242

Krynki i Gieret faworytem do awansu ewentualnie jeszcze Biebrza i Czyżew. Dużo wyjaśni się w tę kolejke gdzie Krynki grają z Czyzewem mysle ze druzyna ktora przegra straci duze szanse na awans.Gieret tez nie bedzie mial latwej przeprawy z Miastkowem w dalekich Ołdakach. Wydaje sie ze najlatwiejsze zadanie z faworyzowanej przez zemnie czworki bedzie miała Biebrzaktora jedzie do filipowa na mecz z tamtejsza rospuda

• obserwator
    2010-09-21 16:43:12
    78.88.52.227

dla mnie faworytami sa czyzew sniadowo giby mozliwe ze do walki wlaczy sie tez ks um niby przegrali jedyny mecz z druzyna z czuba tabeli ale pamietajmy ze w pucharze pokomali sudovie i napsuli sporo krwi wasilkowowi zaznaczam ze nie jestem z krynek

85.193.208.9

Czyżew, Śniadowo, Giby i Goniądz to ekipy które robią w chwili obecnej najlepsze wrażenie. Krynki będą w czołówce ale jak na razie ich pozycja w lidze jest lepsza niż gra (mają sporo farta - ale wiadomo że szczęście to połowa sukcesu). Namieszac też mogą gracze Korycina i Jagiellonia ale raczej o awans bic sie nie będą

• kolo
    2010-09-20 18:26:42
    91.145.184.165

W tym roku liga jest bardzo mocna i wyrównana jak do tej pory to Czyzew zrobil na mnie największe wrażenie , co do Krynek to mają przed sobą cało czołówkę z góry tabeli grali tylko z Biebrzą i przegrali

• roberto13
    2010-09-20 18:06:08
    83.9.189.97

sądzę że po jesieni będzie coś można na ten temat więcej powiedzieć... ale Krynki napewno są w tym gronie

• kibic
    2010-09-20 17:39:32

jak myslicie kto w tym roku awansuje? ja uwazam ze walka bedzie trwala do ostatniej kolejki a awans wywalcza ekipy z krynek i czyzewa

• kwiatuszek
    2010-09-19 22:13:13
    82.160.8.2

orlęta 3-2 pionier
    W pierwszej połowie duża przewaga orląt, powinny siedzieć trzy bramki do przerwy. Potem 10 minut pioniera z czego wpadly dwie bramki ale na tym sie konczy. Bardzo dobry występ prawego obroncy pioniera, niski zawodnik a żadnej piłki nie przepuscił. Przy wszystkich trzech bramkach orląt bramkarz i obrońcy bezradni, super gra.Bramka dla pioniera wpada z niczego, duza swopoda napastnika przed polem karnym, uderza po krotkim przy wrytym w ziemie bramkarzu. Druga bramka z wrzutki z wolnego, ostry kat. Piłka miękko leci na piątke przed bramkarzem, napasrnik uderza głowa i siedzi. Moim zdaniem powinna sama wpasc w rekawice, tylko wystarczy sie do niej ruszyc a nie czekac co się stanie. Powodzenia dla chłopaków z branska w dalszych rozgrywkach.