I liga futsalu: "Słoneczni" przegrali z w Pyskowicach

piłka nożna / Pyskowice / Białystok 2010-09-19 20:28:48

W rozegranym w niedzielę spotkaniu 1. kolejki I ligi futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał na wyjeździe z Remedium Pyskowice 5:1 (2:0).

Wynik może sugerować, iż oba zespoły dzieliła przepaść i niedzielny pojedynek był w całości kontrolowany przez graczy z południa Polski. Nic bardziej mylnego. Pierwsza połowa spotkania była bowiem niezwykle wyrównana, lecz więcej sytuacji do zdobycia gola mieli goście, jednak strzały Mariusza Malinowskiego i Michała Tchórznickiego były niecelne, a po uderzeniu Kamila Tomczyka miejscowych od utraty bramki uratował słupek.

Natomiast zawodnicy Remedium z trudem wypracowywali sobie okazje strzeleckie i Krzysztof Gieniusz nie miał zbyt wiele okazji do pokazania swoich umiejętności. Nieszczęście „Słonecznych” rozpoczęło się od stałych fragmentów gry wykonywanych przez miejscowych. W 13. minucie błąd białostockiej defensywy w kryciu przy rzucie rożnym dał gospodarzom prowadzenie, a kilka minut później obrona MOKS-u zaspała przy rzucie z autu i Pyskowiczanie dosyć szczęśliwie prowadzili do przerwy 2:0.

Druga odsłona meczu przyniosła zmianę obrazu gry. Przyjezdni rzucili się do zdecydowanych ataków i już jedna z pierwszych akcji przyniosła kontaktową bramkę, której autorem był Michał Grygoruk. Od tego momentu zawodnicy Remedium cofnęli się do głębokiej defensywy i swoją grę oparli jedynie na kontratakach.

O ich sile goście przekonali się aż trzykrotnie i w rezultacie miejscowi zasłużenie, choć może zbyt wysoko pokonali futsalistów z Białegostoku 5:1. O porażce gości zadecydowały karygodne błędy w obronie i zbyt mała ilość wypracowanych sytuacji strzeleckich, a także fakt, iż gracze Remedium lepiej prezentowali się pod względem fizycznym. Okazję do rehabilitacji zawodnicy MOKS-u będą mieli już w najbliższą sobotę, kiedy to podejmą we własnej hali AZS Gdańsk.

- Widać, że drużyna z Pyskowic to dobry zespół. W poprzednim sezonie bili się o awans do Ekstraklasy. Postawiliśmy na otwartą grę. Dzięki temu mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Niestety gospodarze wykorzystali ich więcej. Uważam jednak, że moją drużynę stać na dobrą grę w I lidze - powiedział dla portalu podlaskisport.pl trener MOKS-u Konrad Lewończuk.

Remedium Pyskowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:1 (2:0).
Satora x2, Wolny, Misiak, Minkus - Grygoruk.

MOKS: Gieniusz, Milewski - Tchórznicki, Papiernik, Andzielewicz, Zdanuczyk, Stoczko, Gryszkiewicz, Malinowski, Grygoruk, Tomczyk, Pyłkowski.