1/16 Pucharu Polski: Wigry Suwałki zakończyły przygodę

piłka nożna / Suwałki 2010-09-21 15:00:24

W rozegranym dziś spotkaniu 1/16 Pucharu Polski Wigry Suwałki przegrały z Koroną Kielce 0:2 (0:1).

Początek meczu był wyrównany. Goście jak i gospodarze próbowali stwarzac akcje, ale kończyły się one niepowodzeniem. Pierwszą dogodną okazję mieli piłkarze Korony i odrazu zamienili ją na gola. Na bramkę Wigier uderzył Grzegorz Lech, piłka odbiła się Karolowi Salikowi od klatki piersiowej i spadł pd nogi Macieja Tataja. Ten nie zmarnował szansy i umieścił futbolówkę w siatce.

Po strzeleniu gola piłkarze Korony uzyskali zdecydowaną przewagę. Dopiero w 33. minucie gospodarze stworzyli dogodną sytuację do wyrównania. Tomasz Bajko wrzucił futbolówkę w pole karne, ale Paweł Golański wybił ją na rzut rożny. Chwilę później podwyższyć wynik mogli kielczanie. Maciej Korzym dośrodkował z wolnego, ale Piotr Malarczyk minął się z piłką, która przeleciała obok słupka.

W 40. minucie zrobiło się gorąco poza placem gry. Do Suwałk dotarli kibice Korony. Doszło do konfrontacji ze służbami porządkowymi. W tym samym momencie na boisku ponownie Korzym w roli dośrodkowującego. Były piłkarz Legii zagrał do Tataja. We wszystko wmieszał się Marcin Rogoziński, który przerwał akcję. Po chwili Tataj znów miał okazję. Po rzucie rożnym strzelił minimalnie obok bramki. Pod koniec pierwszej połowy zaskoczyć Cierzniaka próbował Sebastian Radzio, ale jego strzał bez problemów złapał golkiper Korony.

Na początku drugiej odsłony gry gospodarze mieli świetną okazję do wyrównania. Po zagraniu Mikulenasa Adam Pomian wyszedł sam na sam z bramkarzem Korony, który obronił jego strzał nogami. Z minuty na minutę piłkarze Wigier uzyskiwali coraz większą przewagę. W 70. minucie Miklunas zagrywal na ósmy metr do Sebastiana Świerzbińskiego, ale jego podanie przecieli obrońcu Korony. Chwilę później bardzo dobry strzał Tomasza Nowaka obronił Salik. W 78. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Prostopadłe podanie otrzymał Tataj,  Napastnik Korony nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Po utracie drugiej bramki tempo meczu wyraźnie spadlo i w końcowych minutach nie działo się zbyt wiele ciekawgo. Jedyna godna uwagi akcja to ta z końcowych sekund. Strzal Mikulenasa sparował na rzut rożne Cierzniak. Prowadzący to spotkanie sędzia Tomasz Musiał doliczył trzy minuty, a po ich upływie zakończył spotkanie. Wigry Suwałki przegrały w 1/16 Pucharu Polski z Koroną Kielce 0:2 (0:1) i odpadły z dalszej rywalizacji.

Marcin Sasal, trener Korony Kielce: - Styl gry zachowaliśmy z meczu z Wisłą Kraków. Wiem jak jest, gdy przyjeżdża drużyna z ekstraklasy na boiska niższych lig. Zawsze przestrzegałem swoich piłkarzy i mobilizowałem, bo na takich boiskach jest ciężko. Pierwszą połowę zagraliśmy przyzwoicie, niestety drugą zaczęliśmy słabo. Cel został osiągnięty, wygraliśmy. Puchar jest dla nas bardzo ważny, ale najważniejsze są punkty ligowe. Cieszę się, że mogłem dać w tym meczu pograć piłkarzom z poza podstawowej jedenastki. Myślę, że nie było obciachu i zagraliśmy kolejny dobry taktycznie mecz.

Marek Witkowski, trener Wigier Suwałki: - Nie wstyd było dzisiaj przegrać z zespołem z ekstraklasy, z tak utytułowaną drużyną. Niestety my w tym roku Pucharu nie zdobędziemy. Chcieliśmy jak najdłużej grać, ale myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Przypomnę, że trzy dni temu graliśmy ciężki mecz ligowy i na pewno było to widać w pierwszym kwadransie spotkania. W drugie połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i to nam się opłacało bo od 55 minuty do 70 mieliśmy trzy wyśmienite sytuacje. Niestety Korona wyprowadziła kontrę, podwyższyła na 2-0 i praktycznie było już po meczu. Jestem zadowolony z postawy chłopaków i walki. Publiczność była wspaniała, chcielibyśmy czuć taki doping na każdym spotkaniu ligowym.

Wigry Suwałki - Korona Kielce 0:2 (0:1). [GALERIA ZDJĘĆ]
Maciej Tataj 20, 78.

Wigry: Karol Salik - Tomasz Bajko, Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz, Rafal Darda (90. Bartosz Byliński), Sebastian Radzio (76. Paweł Walicki), Michał Danilczyk (83. Tomas Statkevicius), Sebastian Świerzbiński, Andrey Usachev, Adam Pomian, Grażvydas Mikulenas.

Korona: Radosław Cierzniak - Jacek Markiewicz, Paweł Golański (46. Hernani), Piotr Malarczyk, Paweł Kal, Grzegorz Lech, Tomasz Nowak, Maciej Korzym (57. Paweł Kaczmarek), Łukasz Maliszewski, Krzysztof Gajtkowski, Maciej Tataj,

Żółte kartki: Bajko, Rogoziński (Wigry), Gajtkowski, Malarczyk, Kaczmarek, Kal (Korona).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: ok. 1800