II liga: Znicz Pruszków vs ŁKS Łomża 3:1

piłka nożna / Łomża 2008-03-16 15:07:56

W drugim wiosennym meczu II ligi piłki nożnej, drugiej porażki doznali piłkarze łomżyńskiego ŁKS. Tym razem nie poradzili sobie z drużyną Znicza Pruszków i podobnie jak przed tygodniem ulegli 1:3 .

Piłkarze drugoligowego ŁKS Browar Łomża przegrali na wyjeździe z zespołem Znicza Pruszków 1:3 (0:0). Podopieczni trenera Witolda Mroziewskiego nie zdobyli jeszcze punktu w rundzie wiosennej i nadal znajdują się w strefie spadkowej z dorobkiem 18 punktów.

Od początku spotkania trwał napór gospodarzy, jednak obrona ŁKS-u dzielnie stawiała czoła graczom Znicza. Goście zaczęli dochodzić do głosu po pierwszym kwadransie gry, jednak zarówno Bzdęga jak i Bizhev nie potrafili skierować piłki do siatki rywali. Przewaga łomżynian stawała się coraz bardziej wyraźna, czego efektem były licznie wykonywane rzuty rożne, które nie przynosiły niestety pożądanego efektu w postaci bramki. W 33 minucie poważnego urazu doznał obrońca ŁKS-u - Stefańczyk i na boisku w jego miejsce pojawił się Paweł Jurgielewicz.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Pruszkowie doczekali się bramek w drugiej połowie spotkania. Z większym impetem drugą odsłonę meczu rozpoczęli gospodarze, lecz na bramkę czekali aż do 63 minuty, gdy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na 11 metrze znalazł się Robert Lewandowski i nie dał szans stojącego w bramce przyjezdnych Pronajowi. W 72 minucie gospodarze po raz kolejny umieścili piłkę w siatce przeciwnika, a zdobywcą gola był nie pilnowany w polu karnym przy rzucie rożnym Adrian Paluchowski. Gola dla swojej drużyny doczekali się również, licznie zgromadzeni w sektorze gości, kibice ŁKS-u. Trafienie dla łomżyńskiej drużyny zaliczył, w swoim debiucie, pięknym strzałem z przewrotki Daniel Gołębiewski, po zgraniu głową w pole karne Mariusza Siary. W ostatniej minucie spotkania fatalny kiks przydarzył się słabo spisującemu się dziś w defensywie Łomży Pawłowi Jurgielewiczowi, piłkę przejął zawodnik Znicza – Paweł Kaczmarek i z 11 metrów skierowałjądo bramki gości.

Znicz Pruszków – ŁKS Łomża 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 - Lewandowski [63], 2:0 - Paluchowski [72], 2:1 - Gołębiewski [82], 3:1 - Kaczmarek [90]

Żółte kartki: Znicz: Lewandowski, Lewczuk. ŁKS Browar Łomża: Pronaj

Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce). Widzów 2000 ( w tym 120 z Łomży )

Znicz Pruszków: Bieniek - Lewczuk, Piotrowski, Kowalski, Januszewski - Rybaczuk, Grzeszczyk (89. Osoliński), Zawistowski, Herman (46. Kaczmarek) - Lewandowski, Feliksiak (68. Paluchowski)

ŁKS Łomża: Pronaj - Galiński, Janicki, Skórnicki, Stefańczyk (34. Jurgielewicz) - Siara, Łazar, Dereżyński, Kęska - Bizhev (66. Gołębiewski), Bzdęga