II liga: Krystian Słowicki zapewnił Wigrom trzy punkty

piłka nożna / Suwałki 2010-09-25 14:54:59

W zakończonym przed chwilą spotkaniu Wigry Suwałki wygrały na własnym stadionie z Olimpią Elbląg 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie gry Krystian Słowicki.

Olimpia Elbląg od początku spotkania ruszyła do zdecydowanych atakow. Goście już w 6. minucie stworzyli grożną sytuację pod bramką Karola Salika. Dośrodkowanie w pole karne, strzałem głową na bramkę próbował zamienić Oleg Fedosov, Jednak jego uderzenie minęło bramkę gospodarzy. Kolejne minuty upływały pod dyktando gósci, którzy różnymi sposobami próbowali sforsować defensywę Wigier. W 22. minucie Kamil Jackiewicz próbował zaskoczyć Salika. Uderzenie wychowanka Piasta Białystok było niecelne.

W odpowiedzi piłkarze Wgier stworzyli sytuację, w której Adam Pomian znalazł się sam na sam z golkiperem gości. Dominik Sobański zachował więcej zimnej krwi i wygrał to starcie. w 40. minucie Mykola Dremliuk obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką. Z rzutu wolnego bramkarza Olimpii próbował zaskoczyć Andrey Usachev, ale zrobił to zdecydowanie za słabo. Po chwili znów żółty kartonik. Tyma razem dla Rafała Loda za dyskusję. W ostatnich sekundach suwalczanie mogli zdobyć gola do szatni. Po wrzutce z rzutu rożnego na bramkę uderzał głową Rafał Darda. Jego strzał z dużym wybronił Sobański.

Druga połowa rozpoczęła se od uderzenia Pomiana z 16. metrów. Futbolówka minęła jedna słupek bramki strzeżonej przez bramkarza Olimpii. Goście odpowiedzieli dwoma dośrodkowaniami w pole karne Karola Salika, które nie znalazły adresata. W 67 minucie Michał Pietroń atomowym strzałem z rzutu wolnego starał się zdobyć gola, ale strzelił w środek bramki.

Chwilę później po wrzutce z rzutu rożnego Adama Pomiana piłkarze Olimpii wybili piłkę, ale chyba któryś z nićh pomógł sobie ręką..... Gospodarze protestowali, alę sędzia pozostał nieugiety. W 78. minucie Wigry powinny objąć prowadzenie. Grażvydas Mikulenas zagrał do wbiegającego Sebastiana Świerzbińskiego, który mógł sprawić sobie urodzinowy prezent, ale z kilku metrów strzelił w Sobańskiego.

Pod koniec spotkania Krystian Słowicki dwukrotnie próbował zaskoczyć Sobańskiego. Najpierw lobem, ale bramkarz byl na posterunku. Następnie z rzutu rożnego głową i ta próba była udana. Dzięki bramce młodego zawodnika Wigry wygrały z Olimpią Elbląg 1:0 (0:0).

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0).
Krystian Słowicki 90.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Tomasz Bajko, Przemysław Makarewicz, Marcin Rogoziński, Tomas Statkevicius, Sebastian Radzio, Sebastian Świerzbiński, Andrey Usachev, Rafał Darda (62. Krystian Słowicki),, Grażvydas Mikulenas, Adam Pomian (86. Łukasz Walicki),

Olimpia Elbląg: Dominik Sobański - Rafał Loda, Mykola Dremliuk, Krzysztof Sobieraj, Paweł Byrski, Krzysztof Bułka, Andrzej Liszko, Michał Pietroń, Oleg Fedosov (46. Łukasz Pietroń), Kamil Jackiewicz (88. Dariusz Kudyba), Matej Różnik (46. Krzysztof Trela).

Żółte kartki: Rogoziński (Wigry), Dremliuk, Loda, Liszko (Olimpia)

Sędziował: Andrzej Sulikowski.