II liga: Sokół Sokółka podzielił się punktami z Jeziorakiem

piłka nożna / Sokółka 2010-09-25 16:00:17

W rozegranym dziś spotkaniu Sokół Sokółka zremisował na własnym stadionie z Jeziorakiem Iława 1:1 (0:1).

Początek spotkania świetnie ułożył się dla plkarzy Jezioraka. Już w 2. minucie dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Tomasz Sedlewski, który pokonał z bliska Łukasza Trudnosa. Wyrównać próbował Kamił Wojtkielewicz, ale jego strzał z przewrotki był niecelny. W 20. minucie Michal Kopeć uderzył z 27 metrów. Bramkarz gości z wielkim trudem wybronił jego strzał.

Chwilę później piłkarze Sokoła mieli świetną okazję do zdobycia gola. Wojtkielewicz zagrał protopadła piłkę do Butkiewicza, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Do końca pierwszej połowy gospodarze mieli przewagę, ale nie przyniosła ona efektu bramkowego.

W drugiej odsłonie gry nastąpił przełom. W 53. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Jewgienij Czupryna z Jezioraka i goście musieli do końca spotkania grać w osłabieniu. Zaraz po tym zdarzeniu Dzidosław Żuberek wykonywal rzut wolny. Jednak piłka po jego uderzeniu wylądowała na poprzeczce bramki Imianowskiego.

Piłkarze Jezioraka mogli podwyższyć prowadzenie. W 67. minucie Zubrzycki był sam na sam z Trudnosem. Lepszy w tym starciu okazał się golkiper gospodarzy. W odpowiedzi mocny strzał Grzegorza Jóźwiaka dający wyrównanie.  Po mocnym uderzeniu piłka wylądowała w siatce gości. Piłkarze Sokoła do końca atakowali starając się przechylić szalę spotkania na swoją stronę. Jednak tego dnia wystarczyło to tylko na remis.

Sokół Sokółka - Jeziorak Iława 1:1 (0:1).
Grzegorz Jóźwiak 74 - Tomasz Sedlewski 2.

Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Pracz, Mościński, Zalewski, Wojtkielewicz, Kopeć (46. Gołębiewski), Butkiewicz (73 Baranowski), Toczydłowski (46 Żuberek), Andrzejewski

Jeziorak: Imianowski - Zakierski, Czupryna, Kowalski, Kalkowski, Rzeźnikiewicz, Gondek (77. Frączek), Sedlewski, Kuciński (46. Zubrzycki), Kuśnierz, Piceluk (62. Kretov).

Żółta kartka: Czupryna (Jeziorak).

Czerwona kartka: Czupryna (53. min, za drugą żółtą, Jeziorak).

Sędziowal: Jacek Kikolski (Płock).