Orzeł Kolno vs Warmia Grajewo 1:3

piłka nożna / Kolno 2008-03-16 18:23:51

W drugim dzisiejszym meczu derbowym III ligi piłkarskiej, Warmia Grajewo wygrała na wyjeździe z Orłem Kolno 3:1 i dopisała do swojego dorobku kolejne 3 punkty. W tabeli Warmia zajmuje 10 pozycję z dorobkiem 22 punktów na .mego początku to goście wydawali się zespołem lepszym. Już w 10 minucie spotkania prowadzenie Warmii dał Sebastian Świerzyński. W drugiej połowie odważniej zaatakowali piłkarze Orła. W 50 minucie meczu sędzia Romanek pozwolił na kontynuowanie akcji gospodarzy, choć wydawać by się mogło, że dwaj zawodnicy z Kolna znajdowali się na spalonym. Obrońca Warmii nieprzepisowo zatrzymał we własnym polu karnym jednego z nich i sędzia, nie miał wątpliwości odgwizdując jedenastkę. Ku uciesze kibiców zgromadzonych na stadionie w Kolnie rzut karny na bramkę zamienił Marcin Sawko i mieliśmy ponownie remis. Widząc nieporadność swojego zespołu na początku drugiej połowy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć ukraiński napastnik Warmii - Maksym Mirva, który w 65 minucie ponkoncie

Spotkanie opóźniło się aż 70 minut. Powodem byli sędziowie, a w zasadzie ich brak. Arbitrzy wyznaczeni do tego spotkania nie dotarli na czas na stadion w Kolnie z niewiadomych jak dotąd przyczyn. Przed wizją odwołania spotkania uratowała trójka sędziów z Podlaskiego ZPN, która przybyła w trybie awaryjnym na ten mecz.

Od saownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Orzeł Kolno atakował, lecz raził nieskutecznością albo na drodze stawał mu dobrze spisujący się w bramce Warmii Przemysław Masłowski. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuację się mszczą i sprawdziło się także w dzisiejszym meczu. Grajewianie w 80 minucie przypieczętowali swoje zwycięstwo a autorem gola był po raz kolejny Mirva.

Orzeł Kolno - Warmia Grajewo 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Świerzbiński [10], 1:1 – Sawko [50-k], 1:2 – Mirva [65], 1:3 – Mirva [80]

Sędziował: Romanek (Zambrów)

Orzeł: Rakowiecki – A. Bagiński, Prusinowski, Ossowski, Brzeziński, Gryczan, Wrzeborowski, Sałata, Sielawa, Sawko, Solecki.
Warmia: Masłowski - Arciszewski, Piłatowski, Guzowski, Tuznowski, Strzeliński, Juzwa, Gudewicz, Mirva, Wierzbicki, Świerzbiński,