I liga siatkówki: Zwycięstwo Ślepska na inaugurację

siatkówka / Suwałki 2010-09-25 19:18:18

Dzisiaj swoje zmagania w sezonie 2010/2011 w I lidze siatkówki rozpoczęli gracze Ślepska Suwałki, którzy przed własną publicznością zmierzyli się z drużyną BBTS Bielsko Biała.

Pierwszy set spotkania był niezwykle wyrównany, a prowadzenie w tym fragmencie gry zmieniało się kilkukrotnie. Dopiero przy zejściu siatkarzy na drugą przerwę techniczną uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy prowadzili w tym momencie 16:13. Ślepsk starał się utrzymać dystans do zawodników gości, ale w końcówce BBTS doprowadził do wyrównania i ta partia kończyła się na przewagi. Próbę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze z Suwałki, którzy wygrali 32:30.

W drugim secie przed pierwszą przerwą techniczną przewagę uzyskali goście (5:8), którzy potrafili grać równo i skutecznie, a to pozwoliło na utrzymanie przez nich przewagi wypracowanej na początku drugiej partii i doprowadzenie do wyrównania.

Przegrany set podrażnił gospodarzy, którzy z większą determinacją natarli na swoich przeciwników i zaczęli zdecydowanie dominować na parkiecie. Przewaga Ślepska rosła z każdą akcją i wynosiła momentami nawet osiem, dziewięć punktów. Ostatecznie ten okres gry Suwalczanie zakończyli przy stanie 25:19 i po raz kolejny wyszli na prowadzenie, ale do zwycięstwa w tym spotkaniu potrzebowali jeszcze jednej zwycięskiej partii.

Ślepsk poszedł za ciosem i po czwartym secie, w którym również był zespolem lepszy. mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Wiktoria 3:1 pozwoliła gospodarzom zgarnąć za ten pojedynek trzy punkty.

Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko Biała 3:1 (32:30, 22:25, 25:19, 25:22)

Ślepsk: Andrew Pink (9), Jacek Malczewski (6), Łukasz Jurkojć (11), Kamil Skrzypkowski (7), Łukasz Rudzewicz (12), Jonas Rakickas (1), Bartek Krzysiek (17), Tomasz Łuczka (15), Łukasz Kaczorowski (4), Wojciech Dziurkowski (3), Sebastian Wójcik (13), Sławomir Gołębski (1); trenerzy Adam Aleksandrowicz (I) i Piotr Poskrobko (II)

BBTS: Maciej Kusaj (4), Mateusz Leszczawski (5), Kamil Gutkowski (6), Jarosław Lech (11), John Dekker (3), Mateusz Wojtowicz (2), Martin Vlk (7), Sebastian Warda (9), Tomasz Kalembka (16), Radosław Szymczak (8 - libero), Przemysław Czauderna (10), Sławomir Szczygieł (15), trener: Przemysław Michalczyk (I), Mateusz Mielnik (II)