Ruch Wysokie Mazowieckie vs Wigry Suwałki 2:0

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2008-03-16 18:26:39

W trzecioligowych derbach województwa podlaskiego Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonała Wigry Suwałki 2:0 (2:0). Bohaterem spotkania okazał się strzelec obu bramek dla gospodarzy - Tomasz Jakuszewski, który umocnił swój zespół na pozycji lidera pierwszej grupy III ligi .

Przed spotkaniem faworytem był Ruch,lecz w sparingu rozegranym w trakcie przerwy zimowej górą okazały się  Wigry. Suwalczanie na sztucznym boisku w Białymstoku zasłużenie wygrali 2:0. Gospodarze na półmetku sezonu przewodzili trzecioligowej tabeli zaś Wigry Suwałki były trzecie. Fakt ten tylko potwierdzał, że mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie.

„Mleczni” bardzo szybko narzucili swoje tempo gry. W 11 minucie po wydawać by się mogło niegroźnym faulu na Dzidosławie Żuberku, pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów bramkę zdobył Tomasz Jakuszewski. 6 minut później szansy na wyrównanie nie wykorzystali piłkarze Wigier, ponieważ z około 7 metrów fatalnie spudłował Pietkiewicz. Akcje Freskovity zaczynały się coraz bardziej zazębiać. W 25 minucie w pole karne gości dośrodkowywał Arkadiusz Żaglewski, a Robert Styranowski zdecydował się na uderzenie „szczupakiem” czym sprawił nie lada problemy Gikiewiczowi, który  z wielkim trudem złapał piłkę. W 30 minucie padła druga bramka dla gospodarzy. Błąd obrońców Wigier, którzy stracili piłkę, wykorzystał Tyranowski, przedarł się w pole karne suwalczan, wystawił piłkę Żuberkowi, którego strzał został zablokowany. Nie był to koniec akcji, gdyż piłka spadła na 16 metrze od bramki, gdzie świetnie był ustawiony Januszewski i precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0. Wynik ten utrzymał się do końca połowy, w której przewagę posiadali gospodarze, udokumentowując ją dwoma zdobytymi bramkami.

W drugiej połowie Freskovita wyraźnie oddała pole gry Wigrom, które po przerwie wyraźnie poprawiły jakość swojej gry. Groźne strzały oddawali na bramkę Artura Holewińskiego między innymi Ołowniuk i Niewulis. Wigry cały czas były w natarciu lecz nic z tego nie wynikało. W 75 minucie niecelnie uderzali zarówno Piotr Rybkiewicz jak i Janusz Bucholc. Pod koniec spotkania gospodarze zaczęli grać na czas, min. żółtą kartką ukarany został bramkarz Freskovity – Artur Holewiński za opóźnianie wznowienia gry. W 85 minucie padła bramka dla Wigier, jednak arbiter uznał, że golkiper gospodarzy był faulowany i nie uznał gola dla gości.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki:  1:0 – Januszewski [11], 2:0 - Jakuszewski [30]

Żółte kartki: Freskovita: Styranowski, Holewiński. Wigry: Trocki, Niewulis, Bajko

Sędzia: Czyżewski Mariusz (Olsztyn)

Widzów: 1 500.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Holewiński - Żaglewski, Kachniarz, Bartkiewicz, Januszewski (71. Jóźwiak), Pracz, Kułkiewicz, Jegliński, Żuberek (79. Kobeszko), Kołłątaj, Styranowski (87. Binkiewicz)

Wigry Suwałki - Gikiewicz - Bucholc, Trocki (46. Lauryn), Baranowski, Kotwica , Bajko, Rybkiewicz (77. Cimochowski), Ołowniuk, Niewulis, Pietkiewicz (46. Teodorov), Danilczyk (85. Osiecki)