Klimart Białystok vs SKK Siedlce 63:86

koszykówka / Białystok 2008-03-16 18:38:36

Za słabi okazali się zwycięscy trzeciej ligi podlaskiej, którzy w rewanżowym meczy baraży o awans, ulegli na swoim boisku SKK Siedlce 63:86. Pierwszy mecz nie zapowiadał tak dużej przewagi gości. Plany Klimartu na grę w II lidze, koszykarze muszą odłożyć na kolejne sezony .

Koszykarze Klimartu Juvenii zaczęli mecz bardzo nerwowo. Szansa wywalczenia awansu do kolejnej rundy baraży bardzo usztywniła białostockich koszykarzy. Rzuty oddawali z nieprzygotowanych pozycji, a w ich grze widać było małe doświadczenie w rozgrywaniu akcji przy limicie 24 sekund. Nie lepiej w mecz weszli zawodnicy SKK Siedlce, których gra obfitowała w wiele niedokładności. Brzydko grająca drużyna gości radziła sobie jednak lepiej niż gospodarze i po pierwszej kwarcie prowadziła już 10 punktami.

W drugiej kwarcie Klimart stanął w obronie strefą, nie przyniosła ona jednak pożądanych efektów. Ta część gry to także słaba skuteczność w rzutach osobistych, białostoccy koszykarze wykorzystali jedynie 5 z 12 rzutów wolnych. Nieporadność podopiecznych doprowadzała, co chwila, trenera Bobkę do ataków złości. Ponadto już w 7 minucie tej kwarty czwarty faul popełnił najwyższy koszykarz wśród gospodarzy, Mariusz Bartoszewicz. Aby nie ryzykować kolejnego faulu, był on zmuszony do opuszczenia parkietu. Na przerwę w znacznie lepszych humorach, z 14 punktami przewagi, schodzili koszykarze gości.

Na trzecią kwartę lepiej zmotywowani wyszli koszykarze Klimartu, aby myśleć o awansie musieli oni wygrać różnicą przynajmniej 6 punktów, co w zaistniałej sytuacji wydawało się być dość trudnym zadaniem. Pomimo poprawy gry, drużyna przyjezdna nie zamierzała oddać bez walki tego meczu. Sytuacja na boisku wyrównała się. Zawodnicy Klimartu poprawili skuteczność rzutów, lecz nieobecność na boisku podstawowego centra spowodowała, że gospodarze nie zastawiali własnej tablicy i w konsekwencji tracili wiele punktów z ponowionych akcji SKK.

W ostatniej odsłonie meczu białostoczanie zwątpili w zwycięstwo, mecz wyglądał jakby obie drużyny czekały ostatniej syreny. Zawodnicy z Siedlec mieli zbyt dużą przewagę końcową, aby można było marzyć o fantastycznej pogoni i dramacie w końcówce. Broniący strefą SKK wymusił na białostockiej drużynie próby rzutów za 3 punkty, jednak większość z nich nie znalazła drogi do kosza rywali. Na ostanie trzy minuty trener Bobka dał szansę zaprezentowania się rezerwowym. Grając na przeczekanie koszykarze SKK rozluźnili szyki w obronie i pozwolili na zniwelowanie przewagi do 20 punktów. Na więcej nie starczyło czasu i niestety umiejętności białostockim zawodnikom.

Przed meczem licznie zgromadzeni na sali kibice liczyli na odrobienie pięciu punktowej straty z pierwszego meczu i awans koszykarzy ze stolicy Podlasia. Podsumowując mecz należy uznać wyższość zawodników SKK Siedlce. Ich przewaga była niezagrożona od pierwszej do ostatniej minuty. Naszych koszykarzy mógł sparaliżować stres grania przed trybunami pełnymi widzów, którzy licznie zgromadzili sie na hali w niedzielne popołudnie.

Klimart Juvenia Białystok - SKK Siedlce 63:86 (13:23; 17:21; 20:21; 13:21)

Klimart: Jakubiec 15, Putra 15, Sieliwonik 8, Zajkowski 6, Ciwoniuk 6, Antczak 5, Gąsowski 5, Bartoszewicz 2, Czerwiński 1

SKK: Dmowski 22, Chojecki 20, Olszewski 11, Misiak 9, Chomka 8, Bosek 7, Cerk 3, Mazurkiewicz 2

autor: Patryk Sztulc