ME: Zagłębie Sosnowiec vs Jagiellonia Białystok 1:0

piłka nożna / Sosnowiec 2008-03-16 21:12:11

W pierwszym na wiosnę meczu Młodej Ekstraklasy drużyna z Białegostoku musiała uznać wyższość rywali, przegrywając w Sosnowcu 0:1. Tym samym nie udało się, jej powtórzyć sukcesu starszych kolegów i zdobyć na Zagłębiu kompletu punktów .

W rozegranym w Sosnowcu meczu, gospodarze pokonali Jagiellonie Białystok 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 73 minucie meczu Daniel Niedzielski. Złożony głównie z juniorów, białostocki zespół wsparty jedynie obecnością Marcina Truszkowskiego z pierwszej drużyny, toczył wyrównaną walkę z bardziej doświadczonym rywalem.

Już w 2 minucie na prowadzenie mógł wyprowadzić Jagę Łukasz Zaniewski. W sytuacji sam na sam, oddał za słaby strzał, by pokonać golkipera gospodarzy. Kto wie, jak mogłaby wyglądać gra, gdyby białostocki napastnik wykorzystał 100% szansę. Tempo gry spadło dość znacznie i mecz stał się mało ciekawy dla oglądających. Po pół godzinie nieskładnej kopaniny, przed szansą stanęli piłkarze gości. Groźną akcję rywali powstrzymał niestety Świder, który zablokował strzał Zaniewskiego. Zagłębie wyprowadziło kontratak, w pole karne rywali wpadł Paweł Cygnar i kiedy wychodził już na czystą pozycję, wślizgiem powstrzymał go Piesiewski. Na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej części gry łudząco przypominał początek meczu. Na boisku nie działo sie nic godnego odnotowania. W 73 minucie Zagłębie przeprowadziło, jak się później okazało, decydującą akcję meczu. Z prawej strony boiska zacentrował piłkę Konrad Tomsia. Przejął ją na skraju pola karnego Daniel Niedzielski i pewnym strzałem z powietrza pokonał Czaplińskiego. Do końca meczu zostało wprawdzie 15 minut, jednak piłkarzom Jagiellonii nie udało się odmienić wyniku.
Po rozegraniu 18 meczów "młoda" Jagiellonia plasuje się w tabeli na 13 miejscu zdobywając w dotychczasowych spotkaniach 15 pkt.

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Daniel Niedzielski 73'

Zagłębie: 77.Jewhen Kopył - 18.Konrad Tomsia, 4.Arkadiusz Świder, 19.Michał Materla, 5.Adrian Gałuszka - 8.Robert Kuta (64' 14.Piotr Wolny), 15.Wojciech Szwed (46'Michał Skórski), 7.Bartosz Kucza (46'3.Krzysztof Bodziony), 11.Paweł Cygnar (46' 17.Daniel Niedzielski)- 9.Jewhen Demydenko (46' 13.Dawid Ryndak), 10.Dariusz Kohut (83'20.Tomasz Mazur)

Jagiellonia: 12.Piotr Czapliński - 6.Dawid Ptaszyński, 15.Kamil Stankiewicz, 5.Adrian Karankiewicz, 14.Bartosz Sulkowski - 9.Hubert Karwacki (17' 8.Sławomir Wilczewski), 11.Adam Kisiel (65' 13.Michał Fidziukiewicz), 10.Paweł Piesiecki, 4.Mateusz Butkiewicz (83' 7.Patryk Gondek) - 2.Marcin Truszkowski, 16.Łukasz Zaniewski (79' 17.Bartosz Stachelski)

żółte kartki: Tomsia (53'), Kohut (45') - Kisiel (37'), Gondek (87')
sędzia: Przemysław Pietraszewski (Bytom)

na podstawie: www. zaglebie.sosnowiec.pl