II liga: Sokół Sokółka wywozi trzy punkty z Rzeszowa

piłka nożna / Rzeszów / Sokółka 2010-10-02 16:53:31

W rozegranym dziś spotkaniu II ligi Sokół Sokółka wygrał w Rzeszowie z miejscową Stalą 1:0 (1:0).

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Stali. Już w 4. minucie Andreja Prokić wbiegł z piłką w pole karne i oddał strzał, ale Łukasz Trudnos szczęśliwie interweniował. Kibice zgromadzeni na stadionie w Rzeszowie kolejną godną uwagi akcję obejrzeli dopiero w 23 minucie. Na bramkę gospodarzy z rzutu wolnego uderzał Michał Kopeć. Piłka trafiła w słupek.

Chwilę później Prokić próbował zaskoczyć Trudnosa z 20. metrów, ale futbolówka przeleciała tuż obok bramki. Pod koniec pierwszej odsłony gry Piotr Duda mógł zdobyć gola do szatni dla Stali. Strzał zawodnika gospodarzy nie trafił jednak do celu. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony gry piłkarze mieli rzut rożny po którym Wojciech Zalewski strzelił głową w poprzeczkę piłką, która następnie odbiła się od nóg jednego z piłkarzy i wpadła do bramki rzeszowian.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od zdecydowanych ataków. W 54. minucie Wojciech Krauze pędził z piłką na bramkę. Jego strzal odbił jednak golkiper gości, a po dobitce Stal wywalczyła tylko rzut rożny. W 78. minucie dośrodkowanie Konrada Macy z linii końcowej trafiło w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Trudnosa. Gospodarze do końca starali się odrobić straty. Nie pomogło nawet wbiegnięcie Tomasza Wietechy w pole karne w końcowych minutach i podopieczni trenera Witolda Mroziewskiego wywieźli z Rzeszowa trzy punkty.

Stal Rzeszów - Sokół Sokółka 0:1 (0:1).
Wojciech Zalewski 45.

Stal: Tomasz Wietecha - Konrad Hus, Piotr Duda, Jacek Maciorowski (65. Ireneusz Gryboś), Krystian Lebioda, Wojciech Krauze, Wojciech Reiman, Andreja Prokić, Mateusz Orzechowski (79. Krzysztof Majda), Karol Wójcik (46. Wojciech Fabianowski), Konrad Maca (79. Ernest Szela).

Sokół: Łukasz Trudnos - Grzegorz Jóźwiak, Paweł Naliwajko, Bartosz Kaśnikowski, Emil Pracz, Wojciech Zalewski (90. Kamil Czeremcha), Kamil Wojtkiewicz, Michał Kopeć (75. Dzidosław Żuberek), Mateusz Butkiewicz (66. Norbert Toczydłowski), Michał Mościński, Marek Gołębiewski (61. Ernest Konon).

Żółte kartki: Maciorowski, Orzechowski, Hus, Fabianowski (Stal), Mościński (Sokół).