ME: Jagiellonia Białystok vs Korona Kielce 0:1 (0:1)

piłka nożna / Białystok 2008-03-19 17:34:17

W rozegranym dziś na stadionie przy ulicy Słonecznej w Białymstoku meczu Młodej Ekstraklasy zespół Jagiellonii Białystok przegrał z liderem rozgrywek - drużyną Korony Kielce 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 9 minucie spotkania Jacek Kiełb.

Białostoczanie z pewnością nie byli faworytem tego spotkania. Zajmowali oni przed tym meczem przedostatnią pozycję tabeli zaś goście to lider rozgrywek, który miał w dorobku aż o 20 punktów więcej niż ich dzisiejszy rywal.

Już od samego początku zawodów było widać, że ciężko dziś będzie "młodej" Jadze zdobyć 3 punkty. W 9 minucie bramkę dla Korony zdobył strzałem w długi róg Jacek Kiełb. Po takim mocnym uderzeniu gości zdawać by się mogło iż będzie to nie jedyna sytuacja, gdy to nasz bramkarz, Piotr Czapliński będzie zmuszony do wyjmowania piłki z siatki. Od tej pory przyjezdni kontrolowali grę na boisku.

W drugiej połowie Jagiellonia częściej była przy piłce jednak mało z tego wynikało, brak było dokładności w zagraniach na połowie przeciwnika. W 53 minucie strzelec bramki ujrzał druga żółtą kartkę i musiał przedwcześnie udać się do szatni. Od tego momentu to białostoczanie uzyskali optyczną przewagę, jednak nadal nie mogli znaleźć recepty na pokonanie bramkarza Korony. Goście kończyli ten mecz w dziewięciu gdyż już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę dostał Damian Rożej. Młody piłkarz z Kielc długo nie mógł się się pogodzić z decyzją arbitra twierdząc, iż kartka jest mu przyznana jak najbardziej niesłusznie.

Składy:

Jagiellonia: Piotr Czapliński (46. Maciej Kudrycki) - Dawid Ptaszyński (75. Bartosz Stachelski), Kamil Stankiewicz, Adrian Napierała (46. Damian Błażewicz), Piotr Żukowski - Adam Kisiel (46. Patryk Gondek), Bruno (46. Bartłomiej Niedziela), Łukasz Zaniewski, Mateusz Butkiewicz - Paweł Piesiecki, Marcin Truszkowski (46. Michał Renusz)

Korona: Piotr Misztal - Adam Mójta, Maciej Szajna, Paweł Kal, Jacek Kiełb, Adrian Kasztelan, Bartosz Strzębski, Michał Michałek (88. Łukasz Kaczmarek), Maciej Fundakowski (86. Paweł Gawędzki), Kamil Radulj (90+3 Krystian Pydych), Damian Rożej.

Żółte kartki: Jagiellonia: Zaniewski, Butkiewicz, Renusz, Stachelski. Korona: Kasztelan, Kiełb, Mójta, Strzębski

Czerwone kartki: Korona: Jacek Kiełb (53 min. - za dwie żółte), Damian Rożej (90+2 min.).

Widzów: ok. 100