Młoda Ekstraklasa: Jaga przegrała w niedzielę z Polonią Bytom

piłka nożna / Bytom 2010-10-18 16:39:30

Srogie lanie piłkarzom Jagiellonii Białystok występującym w Młodej Ekstraklasie sprawili w niedzielę zawodnicy Polonii Bytom rewanżując się tym samym za sobotnią porażkę ich starszych kolegów. Młoda Polonia pokonała białostoczan u siebie aż 4:0.

Pierwsze dwie bramki dla zespołu Polonii zdobył wychowanek Hetmana Białystok przez kilka lat występujący w zespole Jagiellonii Jacek Falkowski. Po przerwie na listę strzelców wpisali się jeszcze Łukasz Tymiński oraz Wojciech Franiel.

Podopieczni Mariusza Rumaka zajmują 4. miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w dziesięciu spotkaniach zdobyli 16 punktów (4 zwycięstwa, 4 remisy, 2 porażki). W najbliższy weekend zagrają u siebie z Widzewem (25 października, godzina 11:00).

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
Jacek Falkowski 19', 26', Łukasz Tymiński 51', Wojciech Franiel 86'.

Polonia (ME): Misiewicz - Dzionsko (46' Niewiedział), Tomczyk, Killar, Harmata - Pietrycha (46' Zaczyński), Falkowski (78' Franiel), Tymiński, Świerczok (46' Zalewski) - Milenković (61' Konieczny), Pogoda (61' Przybyszewski).

Jagiellonia (ME): Nowajczyk - Hus, Soczyński, Józefiak, Zawadzki - Dołubizna, Arłukowicz, Tofil (70' Jakimczuk) - J. Pawłowski (46' Sulkowski), Ncube (83' Murawski) - Zapolnik.

W 60. minucie Grzegorz Arłukowicz nie wykorzystał rzutu karnego (Michał Misiewicz obronił).