III liga: Szczęśliwe zwycięstwo Olimpii - relacja z meczu

piłka nożna / Zambrów 2010-10-23 17:13:01

W meczu 13. kolejki III ligi Olimpia Zambrów pokonała Zatokę Braniewo 1:0 po golu zdobytym w końcówce doliczonego czasu gry.

Pierwszą sytuację pod bramką rywali zambrowianie stworzyli już w 9. minucie, gdy przed pole karne wyszedł golkiper Zatoki. Bramkarz pociągnął jednego z naszych zawodników, jednak arbiter nie zdecydował się odgwizdać faulu. Niespełna minutę później po dośrodkowaniu Mariusza Dzienisa z prawej strony strzał głową na bramkę Zatoki oddał Paweł Łochnicki.

W 16. minucie groźnie było pod bramką Olimpii. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się jeden z zawodników Zatoki, którego strzał obronił Bebłowski. W 18. minucie błąd podczas kontry Zatoki popełnił Paweł Olszewski, który nie trafił w piłkę chcąc wybić ją piętą. Piłkę przejął Karol Styś, jednak z jego strzałem poradził sobie Bebłowski. Po kolejnym rzucie rożnym dla gości znowu groźnie zrobiło się pod bramką Olimpii i po raz kolejny do wysiłku zmuszony został golkiper gospodarzy.

W 29. minucie rzut wolny z około 25 metrów egzekwował Jarosław Modzelewski, jednak golkiper sparował uderzenie kapitana Olimpii na rzut rożny. Sześć minut później groźnie zaatakowali piłkarze Zatoki, ale zabrakło skutecznego wykończenia. W 37. minucie w polu karnym piłkę Wojciechowi Kobeszko wyłożył Damian Kuczałek, jednak grający trener Olimpii spudłował. W 45. minucie z rzutu wolnego uderzał Kobeszko, a jego strzał został zablokowany przez jednego z defensorów rywali.

W 48. minucie faulowany przy linii bocznej pola karnego był Wojciech Kobeszko. W tej sytuacji próba dogrania po ziemi do jednego z kolegów wykonującego stały fragment gry Modzelewskiego nie powiodła się. W 72. minucie Kobeszko świetnie wypuścił Wojciecha Kowalczyka, który pociągnął kilkanaście metrów z piłką, a obrońca Zatoki wślizgiem wybił futbolówkę na rzut rożny. Stałego fragmentu gry omal nie spożytkował Modzelewski, który uderzył głową minimalnie nad poprzeczką.

W 79. minucie błędów zambrowskiego zespołu nie wykorzystali piłkarze Zatoki Braniewo. Po sześciu minutach w świetnej sytuacji w polu karnym znalazł się Maksims Kamkins, ale uderzenie Łotysza minęło prawy słupek bramki Zatoki. Drugą połowę arbiter przedłużył o trzy minuty. Chwilę przed upływem trzeciej doliczonej minuty na około 25 metrze od bramki Zatoki faulowany był jeden z zambrowian. Ze stałego fragmentu gry dokładnie dośrodkował Kobeszko, a lecącą piłkę do bramki skierował obrońca Paweł Olszewski, który zapewnił trzy punkty dla Olimpii.

Olimpia Zambrów - Zatoka Braniewo 1:0 (0:0)
Paweł Olszewski 90'.

Żółte kartki: Wojciech Kobeszko (Olimpia) - Bartosz Siedlik, Cezary Cierpliński, Bartosz Gromek, Robert Szełemej (Zatoka).

Sędzia: Kamil Klimek (Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej).