Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok poległa w Łodzi

piłka nożna / Łódź / Białystok 2010-10-23 22:03:11

Bardzo słabo w Łodzi spisali się piłkarze liderującej w Ekstraklasie Jagiellonii Białystok, którzy niespodziewanie przegrali z miejscowym Widzewem 1:4 (0:3).

Gospodarze już pierwszą sytuację zamienili na bramkę. W 8. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Dudu Paraíba, a głową piłkę do bramki białostoczan skierował Marcin Robak. Uderzenia z dystansu w 15. minucie próbował Alexis Norambuena, ale było ono niecelne. Druga bramka padła w podobnych okolicznościach co pierwsza, bowiem ponownie dośrodkowywał Dudu Paraíba, a kolejne precyzyjne uderzenie głową na bramkę Sandomierskiego oddał Robak. W 43. minucie było już 3:0, wrzutkę Darvydasa Šernasa wykorzystał Mindaugas Panka, który z trzech metrów celnie główkował. Dwa strzały w końcówce pierwszej połowy oddał jeszcze Kamil Grosicki, jednak bez wymiernych efektów.

Kolejny, bardzo bolesny cios gospodarze zdali Jagiellonii w 55. minucie, gdy Robak zagrał do Šernasa, a ten lekko trącił piłkę w kierunku Grzelczaka, który pokonał Sandomierskiego po raz czwarty w tym meczu. W następnych dwóch akcjach dobrze interweniował golkiper Jagiellonii, który zażegnał niebezpieczeństwa po akcjach Widzewa. W 68. minucie pierwszą naprawdę składną akcję przeprowadzili piłkarze Jagiellonii, ale zabrakło wykończenia, ponieważ Tomasz Frankowski uderzył obok bramki. Niespełna 60 sekund później bardzo blisko podwyższenia prowadzenia byli piłkarze Widzewa, a konkretniej Panka, który uderzał znowu głową, tym razem jednak obok bramki. W 77. minucie w pole karne Widzewa dośrodkowywał Kamil Grosicki, błąd popełnił Mielcarz, a piłkę do pustej bramki skierował Tomasz Frankowski. Gospodarze w końcówce mieli jeszcze dwie szanse na zdobycie bramki, jednak zdecydowanie zabrakło im skuteczności.

Mimo porażki Jagiellonia Białystok jest nadal liderem Ekstraklasy. Dwa punkty straty do "żółto-czerwonych" ma zespół Korony Kielce, który mógł wskoczyć na pozycję lidera, jednak nie wykorzystał szansy i przegrał z Legią 1:4.

W kolejnym spotkaniu ligowym Jagiellonia podejmie przed własną publicznością Polonię Warszawa. Spotkanie odbędzie się 29 października (piątek) o godzinie 20:00.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:1 (0:3)
Marcin Robak 8', 17', Mindaugas Panka 43', Piotr Grzelczak 55' - Tomasz Frankowski 77'.

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 77. Souheïl Ben Radhia, 3. Bruno Pinheiro, 5. Jarosław Bieniuk, 33. Dudu Paraíba - 26. Piotr Grzelczak (82, 17. Tomasz Lisowski), 18. Mindaugas Panka, 30. Velibor Đurić (80, 35. Damian Radowicz), 28. Łukasz Broź - 11. Marcin Robak (90, 8. Rafał Grzelak), 9. Darvydas Šernas.

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 3. Mladen Kašćelan, 5. Andrius Skerla, 24. Tadas Kijanskas, 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz - 8. Tomasz Kupisz (64, 7. Franck Leopold Essomba Tchoungui), 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 21. Tomasz Frankowski, 13. Jarosław Lato (46, 23. Marcin Burkhardt) - 9. Przemysław Trytko (35, 10. Kamil Grosicki).

Żółta kartka: Dudu Paraíba (WIdzew).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 9300.